Йогеш Раут печели Jeopardy! Tournament of Champions 2024, Вицове Той „се е възползвал от лошия късмет на други състезатели“
Снимка: people.com
Celebrity News | 2024-03-21 | 02:00:09

Опасност! короняса най-новия си победител в турнира на шампионите!

Финалите на турнира започнаха във вторник с трима претенденти в надпреварата : Йогеш Раут от Ванкувър, Вашингтон; Трой Майер от Тампа, Флорида; и Бен Чан от Грийн Бей, Уисконсин. Само един обаче можеше да си тръгне с така желаната "шампионска" титла.

Raut в крайна сметка беше победител, поставяйки под въпрос пътя си през шест финала кръгове, преди да се окичи с желаната титла. Той спечели огромните 250 000 долара за усилията си.

"Jeopardy! по същество е предизвикателна игра за игра", Raut каза в интервю за The Seattle Times. „Включен е много късмет и отново и отново се възползвах от лошия късмет на други състезатели.“

Raut добави, „Въпреки че толкова голяма част от [играта] изисква умения, за да спечелиш, трябва и късмет на твоя страна. Невъзможно е да спечелиш без тези двете неща."

Заедно със спечелването на наградата от $250 000, Raut си спечели място в опасността! Турнирът Masters в най-гледаното време ще бъде излъчен през май по ABC.

Айк Баринхолц елиминиран от опасността! Турнир на шампионите по време на полуфиналите

Преди в крайна сметка да се появи победител, изданието на Jeopardy за 2024 г.! Турнирът на шампионите беше видял своя справедлив дял от обрати.

Отпадането на Cris Pannullo от квалификационния кръг преди това дойде като шок, т.к. някои го смятаха за „явен фаворит“. Той обаче беше елиминиран, след като неправилно отгатна броя на мегабайтите в гигабайта.

Той отговори „Колко е 1000?“ — и загуби тази сума в долари, защото правилният отговор беше „1024“. Аргументът на зрителите беше, че гигабайтите могат да бъдат 1000 или 1024 мегабайта, което означава, че Pannullo технически не е сгрешил.

Потребителите на Reddit се потопиха дълбоко в съхранението на данни и повечето се съгласиха въпросът беше „объркващ“, защото техническите стандарти непрекъснато се променят. „Това е объркващо, защото приетото определение се промени през десетилетията“, пише един потребител на Reddit. „Работя в ИТ от 35+ години и едва сравнително наскоро имаше разграничения между MB и MiB.“

Ема Стоун успява да изживее мечтата си да се появи в опасност! — но със Стивън Колбърт

Друг зрител отговори: „Лошо формулирана следа. Подсказка, при която „1000“ е правилен отговор, е скучна.“

Други бяха уверени, че Jeopardy! разбрах правилно. „Като IT човек от 70-те години винаги съм правил разлика между памет и съхранение. Чувствам, че шоуто го направи правилно“, каза един фен.

Друг фаворит на феновете беше елиминиран от състезанието миналата седмица. Mindy Projectalum, Айк Баринхолц беше първата знаменитост Jeopardy! състезател, за да стигне до голямото състезание, но той загуби на въпрос от Final Jeopardy с един съдбоносен залог ол-ин.

Никога не пропускайте история — абонирайте се за безплатния ежедневен бюлетин на PEOPLE, за да бъдете в крак с най-доброто от това, което ХОРАТА могат да предложат, от новини за знаменитости до завладяващи истории за човешки интереси.

Опасност! излъчва всяка седмица по ABC (проверете местните обяви).

Източник: people.com