Юношески хокей: Блейзърс отново загубиха Рокетс, Уориърс победиха в OT
Global News | 2024-01-28 | 23:00:20

Обобщение на хокейните резултати за юноши от Оканаган и района.

ЗАПАДНА ХОКЕЙНА ЛИГА

KAMLOOPS 3, KELOWNA 2

Келоуна Рокетс загубиха последователни мачове този уикенд срещу последния класиран отбор на WHL, Камлупс Блейзърс.

Рокетс дойдоха в Камлупс в събота в търсене на отмъщение след Блейзърс победиха Келоуна в последните секунди на продължението предната вечер.

Блейзърс поведоха с 2-0 в началото с голове на Матео Кочи и Джош Кели. След това, 1:50 след началото на втория период, Камлупс удари отново, за да направи 3-0. Стартовият вратар на Рокетс Джейк Пилън беше изтръгнат от мрежата, след като допусна три гола при 15 удара. Той беше заменен от Яри Киканен.

При оставащи 39 секунди до края на втория период нападателят на Рокетс Дилън Уайтман погреба реско, намалявайки изоставането до два гола.

Промяната във вратаря изглеждаше да даде малко искра за Kelowna. Тидж Игинла направи мача с един гол, когато вкара 32-ия си гол за сезона само 1:06 след третия период. За съжаление, те не успяха да изравнят резултата и да пратят мача в продължения, както направиха в петък.

Келоуна стигна до 1-към-2 с предимство на човека, докато Камлупс не вкара нито един гол пет опита за мощна игра. Рокетс надиграха Блейзърс с 33-22. Kamloops сега води в сезонната серия 3-1.

Ракетите ще се отправят на юг от границата за пътуване с три мача, което започва в Портланд в сряда.

Резултатите от събота

Saskatoon 3, Prince Albert 2Medicine Hat 5, Moose Jaw 3Red Deer 5, Brandon 3Seattle 3, Everett 1Portland 5, Spokane 4Prince George 3, Tri-City 2Vancouver 7, Victoria 6

Неделните игри

Вземете най-новите национални Новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден. Едмънтън в КалгариСпокейн в Medicine HatPrince George в Everett

B.C. ХОКЕЙНА ЛИГА

CHILLIWACK 3, WEST KELOWNA 2 (OT)

West Kelowna Warriors изпуснаха преднина в третия период и отборът падна в продълженията с гостуващия Chilliwack Chiefs в събота.

Пред разпродадена публика, Уориърс вдигнаха своите фенове на крака в 12:14 в началния фрейм, когато Джак Придам вкара 14-ия си гол за сезона. Шефовете щяха да отговорят с любезното съдействие на Уилям Гендрон и резултатът щеше да остане равен до втория период.

С Уориърс в игра на сила през втория период, Феликс Карон намери вратата на мрежата, давайки отборът му води с 2-1.

Точно преди средата на последния фрейм, Нейтън Морин от Чийфс вкара изравнителния гол и резултатът остана 2-2 в края на периода, което означава, че победителят ще трябва да бъде решен в продължения при внезапна смърт.

Паркър Мъри ще бъде героят за Chilliwack в OT, отбелязвайки победния гол, за да изпрати отбора си у дома щастлив.

Уориърс ще се изправят срещу Нанаймо, Порт Албърни, Кранбрук и Трейл през следващите два уикенда.

ПЕНТИКТОН 4, СУРИ 1

В Пентиктън, Съри Ийгълс тежко надстреля Vees с 32-22 в събота, но успя да намери вратата само веднъж, като Андрю Нес задели 31 удара за Пентиктън.

Саймън Майер откри гола за Пентиктън със седмия си резултат от сезон, но Eagles отговориха по-малко от две минути по-късно с пауърплей гол. Резултатът остана 1-1 след 20 минути игра.

В период втори, с предимство на Vees с човек, Кейд Литлър възстанови преднината на Пентиктън – единственият гол в централната рамка. След това, точно една минута в третия период, Conyr Hellyer от Penticton вкара гол, за да изведе отбора си с двойка.

Callum Arnott добави гол от празна врата и Vees донесоха резултат 4-1. С победата Vees вече са изравнени със Surrey за първото място в класирането на BCHL съответно с 54 точки.

Vees се изправят срещу Silverbacks в Salmon Arm в петък, 2 февруари.

TRAIL 3, VERNON 1

Върнън Вайпърс се бориха да намерят нарушение в събота вечер срещу Trail Smoke Eaters и това им коства две решаващи точки в класирането.

След това нулев начален период, Vipers щяха да запалят лампата първи, благодарение на мощен гол от Люк Пакулак. Минути по-късно, когато Smoke Eaters играха собствена силова игра, роденият в Монреал Матю Кобето-Рой вкара 19-ия си гол за годината и резултатът остана дори 1-1 след 40 минути игра.

Малко по-малко от три минути след финалния фрейм Smoke Eaters вкараха още един маркер за мощна игра, което им даде първата преднина в играта. След това, при оставащи само 11 секунди и празна мрежа на Vipers, Chase Stefanek от Trail отбеляза втория си гол за вечерта, постигайки победа с 3-1.

С победата Smoke Eaters вече са само на три точки зад гърба на Vipers, които седят на четвърто място във вътрешната дивизия на BCHL. Вайпърс се завръщат в игра срещу Бъкс в Кранбрук в неделя.

Салмон Арм 6, Принц Джордж 0Принц Рупърт 1, Нанаймо 0Мерит 6, Виктория 3Коуичан Вали 4, Лангли 3