Юношески хокей: Рокетс губят при дузпи, Уориърс имат предимство след продължения
Global News | 2024-02-25 | 23:07:20

Обзор резултати от хокей за юноши от Оканаган и района.

ЗАПАДНА ХОКЕЙНА ЛИГА

ПРИНЦ ДЖОРДЖ 6, KELOWNA 5 (SO)

Prince George Cougars си осигуриха титлата в дивизия 2023/24 BC с победа с дузпи над Kelowna Rockets в събота вечер.

Tij Iginla откри резултата за Kelowna (26-28-3-1) в началния фрейм, вкарвайки 39-ия си гол от кампанията, за да даде преднина на Келоуна с 1-0 във втория фрейм.

В период 2 обаче принц Джордж (40-15-0-3) се оживи – вкара четири попадения, три от които без отговор. Тидж Игинла и Макс Греъм също намериха вратата на Келоуна в средната рамка, а Рокетс се насочиха към последните 20 минути с гол.

4:45 в третия, бивш Пентиктън Вее Хироки Гойшич отбеляза изравнителния гол. След това, с по-малко от три минути до края, Cougars дръпнаха напред с пауърплей гол, но преднината им беше краткотрайна, тъй като Rockets изравниха мача 45 секунди по-късно, за да наложат продължение.

Нито един отбор не го направи. запали лампата в продълженията, така че беше необходима дузпа, за да се определи победителят. Ондей Бехер от принц Джордж вкара при първия опит за дузпа на Кугърс, докато Андрю Кристъл, Тидж Игинла и Габриел Щурк стреляха за Келоуна, но и тримата бяха отказани. , докато Келоуна записа 0-за-3.

Рокетс ще се отправят към Лангли, за да се изправят срещу Ванкувър Джайънтс в петък.

Резултатите от събота

Принц Албърт 5, Брандън 2Суифт Current 4, Medicine Hat 3Wenatchee 3, Red Deer 2Everett 3, Seattle 1Moose Jaw 12, Spokane 3Tri-City 5, Regina 3Portland 5, Victoria 2Vancouver 7, Kamloops 1

Мачовете в неделя

Lethbridge в CalgaryWenatchee в Edmonton Kamloops в Сиатъл

пр.н.е. ХОКЕЙНА ЛИГА

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

COQUITLAM 3, WEST KELOWNA 2 (OT)

West Kelowna Warriors успяха да спечелят точка в продълженията при загуба от Coquitlam Express в събота.

Джеймс Шанън от Coquitlam вкара осмия си гол за сезона в началните минути на първия период, вдигайки феновете на домакините на крака, но четири минути по-късно Уест Келоуна изравни резултата, благодарение на гол на Калъм Хюз, негов 20-и за 2023 г./ 24 кампания.

В средния фрейм двата отбора щяха да си разменят голове, но никой не наруши равенството, преди да прозвучи последният зумер в третия период, така че беше необходимо продължение.

В допълнителния фрейм, само с 11 секунди до края, Джейкъб Бонковски от Coquitlam би победил стража на мрежата на Warriors, Roarke Applebee, и Express отпразнува голям триумф с 3-2, продължавайки похода си към плейофите.

Уест Келоуна излезе един за двама в пауърплея, докато Кокитлам излезе един за три.

Загубата със сигурност не трябва да дава причина за паника на феновете на Уориърс – в момента отборът изостава с пет точки от Пентиктън Vees за първо място в своята дивизия. С победата Express сега се намира на 5 точки назад от петото място в Крайбрежната дивизия.

Следващият тест на Warriors е Trail Smoke Eaters в петък в West Kelowna.

PENTICTON 4, КРАНБРУК 0

Доминиращата игра на Penticton Vees срещу Бъкс в Cranbrook в събота означаваше, че феновете на домакините нямаха много за какво да се радват.

Vees видяха голове от Джеймс Фишер (19), Конър Макферсън (10), Конър Хелиър (11) и Зак Стрингър (6). Голът на Фишърс в началния период дойде на пауърплея, който работеше на 25 процента вечерта, достигайки 1-за-4.

Кранбрук се бореше да вкара шайби в мрежата и това обяснява липсата им на отбелязване на голове по този повод. Vees силно надминаха Bucks с 36-14. Вторият период беше особено труден за отбора на домакините, регистрирайки само 3 удара в мрежата.

За пазача на мрежата на Vees Уил Ингеман, въпреки че не беше много зает, това е 6-ият мач този сезон, в който не е не допусна нито една шайба покрай него.

Vees се връщат в действие в неделя в Trail, когато се изправят срещу Smoke Eaters.

PRINCE GEORGE 4, VERNON 2

Вторият период с четири гола донесе разликата за Prince George Spruce Kings, тъй като те удвоиха резултата на Vernon Vipers в събота.

Нито един отбор нямаше да отбележи гол през първия период, но през втория , Адам Чаби от Върнън отбеляза за 1-0 на своя отбор, но малко по-малко от две минути по-късно вратата на наводнението се отвори за домакините. Кугърс вкараха четири гола без отговор, два от които дойдоха с любезното съдействие на JR Perdion, докато другите два бяха отбелязани от Linden Makow, давайки на домакинския отбор три гола преднина в третия период.

В финален фрейм, Върнън добави още един резултат, но ударът им за завръщане не успя, падайки с 4-2.

Силовата игра на принц Джордж беше 1-към-3, докато Върнън никога не е имал никакви силни възможности – знакът за много дисциплиниран отбор на Cougars.

Cougars надиграха Vipers с 33-23.

Следващият в програмата за Vipers е реванш срещу Cougars на 1 март, но този път Върнън ще има предимство на домашния лед.

Alberni Valley 2, Prince Rupert 1Victoria 6, Surrey 4Brooks 3, Sherwood Park 2 (OT)Okotoks 5, Spruce Grove 4 (OT)Cowichan Valley 5, Nanaimo 4 (SO)Merritt 4, Salmon Arm 0Langley 4, Chilliwack 0