Юношески хокей: Рокетс падат на Блейзърс в OT, Chiefs изненадват Вийс

Обобщение на юношеските хокейни резултати от Оканаган и района.

ЗАПАДНА ХОКЕЙНА ЛИГА

KAMLOOPS 4, KELOWNA 3 (продължително време)

Най-лошият отбор в лигата успя отново да победи Рокетс този сезон.

В Келоуна Нейтън Бем отбеляза два гола, включително победния мач в 4:55 часа на продължението тъй като Камлупс победи Келоуна с 4-3 в петък вечерта.

Аштън Фърстър и Джордан Келър също отбелязаха за Блейзърс (12-28-3-2), които вече победиха Рокетс два пъти в три срещи този сезон . Другата победа беше с 3-2 в Камлупс на 27 декември. В другия мач Келоуна спечели с 6-4 на 29 декември.

Вкарване на гол за Келоуна (21-21-3-0) , който водеше с 2-1 след първия период, бяха Габриел Щурк с два гола и Андрю Кристъл, който отбеляза три точки с гол и две асистенции.

Кристал откри резултата при 4 :48 от първия, с удар от пет дупки, въпреки че Бем отговори две минути по-късно в 6:31, за да направи 1-1. На свой ред Szturc отговори със същия удар с хлабава шайба от бекхенд при 9:22, за да направи 2-1 за домакините.

След нулева трета, Блейзърс скочиха напред с пауърплей гол на 21 секунди, след това дълъг отскок в 8:34. Шест минути по-късно, при 14:33, Szturc изравни мача при 3-3, когато отбеляза втория си гол за нощта, китка от левия кръг за лицево лице.

В продълженията, пет секунди оставащи, Behm завърши мача, като направи страхотен пас от синята линия към слота и удари победителя от бекхенд.

Келоуна беше аутшот 43-31, като Яри Киканен направи 39 спасявания за Рокетс и Джеси Санче спря 28 изстрела за Блейзърс.

Келоуна беше 0-за-2 в пауърплейа, докато Камлупс беше 1-за-3.

Двата отбора се завръщат в игра в събота вечерта докато се сблъскват в Камлупс. Следващата седмица Келоуна ще посети Портланд два пъти, на 31 януари (сряда) и 2 февруари (петък), след което ще посети Спокейн на 4 февруари (неделя).

По-рано през седмицата CHL проведе своя Top Prospects Game в Монктън, Нова Британия, в сряда, а Тидж Игинла от Рокетс игра за Team White, който загуби с 3-1 от Team Red.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Игинла беше избран за играч на играта за отбор Уайт.

Резултатите от петък

Калгари 8, Брандън 0Летбридж 6, Реджина 1Moose Jaw 6, Медисин Хет 5 (SO)Принс Албърт 5, Саскатун 4 (SO)Ред Диър 6, Едмънтън 3Спокейн 4, Принс Джордж 3Портланд 3, Три-Сити 2Ванкувър 5, Виктория 3Сиатъл 6, Уеначи 3

Игрите в събота

Moose Jaw в Swift CurrentVictoria в ReginaSaskatoon в Prince AlbertVancouver в BrandonKelowna в WenatcheePrince George в PortlandTri-City в Medicine HatSeattle в Everett

Неделните игри

Edmonton в CalgarySpokane в Medicine HatPrince George в Everett

B.C. HOCKEY LEAGUE

CHILLIWACK 3, PENTICTON 1

В Penticton, Vees надиграха Chilliwack с 49-21, но успяха да запалят лампата само веднъж, като Владимир Никитин записа 48 спасявания за Chilliwack в петък вечер.

Конър Дик, който откри резултата в средата на третия период при 10:11, и Брейди Милбърн, с последователни голове в 11:17 и 17:26, отбелязаха за Чиливак (18-13-3-0-0). Секундата на Милбърн за вечерта беше късо попадение в празна врата.

В отговор на Пентиктън (24-7-2-2-0), който води Вътрешната дивизия с 52 точки, беше Били Ренфрю с 19 :09. Уил Ингеман направи 18 спасявания.

И двата отбора бяха без голове в силовата игра, с Чиливак при 0-за-2 и Пентиктън при 0-за-4.

SALMON ARM 5, ПРИНЦ ДЖОРДЖ 3

В Принц Джордж Айзък Ламбърт записа хеттрик, като изведе Силвърбекс срещу Spruce Kings в петък вечер.

Мадукс Мартин и Коул Кукси също отбелязаха за Салмон Арм ( 23-10-0-2-0), което водеше с 1-0 и 4-1 на паузите.

Казумо Сасаки, Макс Ранстрьом и Лукас Вейле отговориха за Принс Джордж (12-19-3 -0-0), които надхвърлиха гостите си с 33-29.

Ели Пулвър направи 30 спасявания за Силвърбекс, като Райън Санборн спря 24 изстрела за Спърс Кингс.

Salmon Arm беше 1-към-5 в силовата игра, докато принц Джордж беше 2-към-4.

УЕСТ КЕЛОУНА 8, МЕРИТ 3

В Мерит, Уориърс избухнаха от вратата , вкарвайки четири пъти през първите 15 минути, в мача над Centennials в петък вечер.

Майкъл Саландра и Айзая Норлин, всеки с по два гола, Бренан Нелсън, Калъм Хюз, Феликс Карон и Трент Уилсън отбелязаха за Уест Келоуна (23-7-5-0-0), който водеше с 4-1 и 5-3 по време на почивките.

Победата също привлече Уориърс в рамките на една точка от лидерството Пентиктън в класирането на вътрешната дивизия.

В отговор на Мерит (12-19-3-1-0), който беше аутшот 35-29, бяха Майкъл Фелсинг с два гола и Ейдън Линдблад.

Матю ДелаРусо направи 26 спасявания за Уориърс. За Centennials, титулярът Карлис Мезсаргс издържа само 15 минути, с 3 спасявания при 7 изстрела. Андрю Балантайн спря 24 от 28 изстрела с релеф.

Уест Келоуна беше 1-към-2 в силовата игра, докато Мерит беше 0-към-3.

Alberni Valley 4, Cranbrook 2Coquitlam 6, Cowichan Valley 5Nanaimo 4, Powell River 3Victoria 3, Trail 0Surrey 5, Langley 3

Nanaimo в Powell RiverSurrey в PentictonSalmon Arm в Prince GeorgeVernon в TrailChilliwack в West KelownaVictoria в MerrittCowichan Valley в Langley