Юношески хокей: Рокетс побеждават Тъндърбърдс, Вайпърс преднина на Вийс в дузпи
Global News | 2023-11-26 | 00:53:04

Обзор на юношеските хокейни резултати от Оканаган и района.

ЗАПАДНА ХОКЕЙНА ЛИГА

Келоуна 4, Сиатъл 2

Въпреки че напоследък се бориха много, Келоуна Рокетс намериха начин да победят Сиатъл Тъндърбърдс в събота вечерта.

Очаквайки състезанието в събота, Рокетс имаха само една победа в последните им 11 излизания. Отчаяно търсейки искра, Макс Греъм хвърли Рокетс на дъската само 2:07 след началото на играта и плюшените животни заваляха върху леда за годишното хвърляне на плюшено мече. Преди мача феновете бяха насърчени да донесат нови, неопаковани неща, които да хвърлят на ледената повърхност след първия гол на Рокетс, като всички те ще бъдат дарени на пациенти в болницата в Келоуна.

Въпреки дългата пауза за да позволят на стотиците плюшени мечета да бъдат събрани от леда, Рокетс се върнаха на работа и добавиха още един гол благодарение на Тидж Игинла, който регистрира своя 19-и за сезона, за да даде на своя отбор аванс от 2-0 малко повече от пет минути в играта. Тъндърбърдс щяха да намалят преднината на Рокетс наполовина, след като вкараха само една секунда до края на първия период.

След като пропусна последните четири мача, Андрю Кристъл направи дългоочакваното си завръщане в състава на Келоуна, и той го направи запомнящ се, след като вкара в пауърплей през втория период, за да възстанови преднината от два гола на Рокетс. удвои, реализирайки втория си гол за вечерта с малко под пет минути игра. Рокетс успяха да удържат победата с 4-2.

С победата рекордът на Рокетс се подобри до 9-13-2-0. Греъм стана и десетият Рокет, отбелязал гол с хвърляне на плюшено мече, присъединявайки се към настоящия Рокет Кристал и бившите Рокетс Райън Олсен, Дилън Дубе, Ник Меркли, Конър Бруген-Кейт, Марк Ливиски, Нолан Фут и Логан Пескет.

Келоуна ще бъде домакин на Wenatchee Wild в сряда, 29 ноември, за последния им домакински мач преди празничната почивка.

Резултатът от събота

Moose Jaw 6, Prince Albert 3Red Deer 3, Prince Албърт 2Портланд 5, Саскатун 4Медисин Хет 6, Брандън 1Еверет 4, Камлупс 3Калгари 7, Едмънтън 3Спокейн 8, Виктория 1Три-Сити 5, Ванкувър 2

Неделните игри

Брандън на Принц АлбъртСпокейн в Портланд

Б.К. ХОКЕЙНА ЛИГА

Върнън 2, Пентиктън 1 (SO)

Въпреки че бяха изпреварени и надиграни, Върнън Вайпърс намериха начин да победят най-добрия отбор на BCHL, Пентиктън Вийс в дузпа.

В първия период Vipers от родния град първи намериха вратата, вдигайки феновете на Kal Tire Place на крака, благодарение на първото за сезона на Макс Перчич. Резултатът щеше да остане 1-0 за Vipers до 14:40 на втория период, когато Паркър Мъри вкара в пауърплея, за да изравни резултата 1-1.

Нито един отбор не отбеляза гол в редовното време след това, така че беше необходимо допълнително време, за да се определи победителят. В допълнителния фрейм Vees надиграха Върнън с 10-2 и бяха толкова близо до намирането на победния гол със седем секунди преди края на внезапната смърт, но шайбата удари напречната греда и остана извън играта.

Продълженията не решиха нищо, така че и двата отбора се насочиха към дузпи, където Vipers спечелиха победа след седем рунда на шутаут. Vees надиграха Vipers с 42-24 и въпреки загубата си, те все пак събраха точка, защото мачът беше решен в продълженията. Точката от загубата при дузпи удължава поредицата от точки на Vees до 19 мача.

Penticton не е губил в регулацията от първата вечер на 22 септември, докато Vipers вече имат поредица от точки от четири мача след победата им в събота.

Следващият мач на Vees е в сряда, 29 ноември срещу Trail в Пентиктън, а за Vipers те приемат West Kelowna Warriors, също в сряда.

Salmon Arm 3, Cranbrook 1

Благодарение на чифт голове в края на третия период, Salmon Arm Silverbacks надделяха над гостуващия Cranbrook Bucks в събота вечер.

Малко повече от осем минути в първия фрейм, Силвърбекс щяха да вкарат първия гол за вечерта, вдигайки на крака 1427 фенове в Shaw Center. След това, само след :51 секунди до края на втория период, Бъкс изравниха резултата в пауърплей.

В една нощ, когато атака беше трудно постижима благодарение на представянето на пазачите на мрежите и на двата отбора, Silverbacks вкараха два бързи гола във финалните минути на мача, за да зашеметят Бъкс и да спечелят с резултат 3-1. Въпреки загубата, Cranbrook изпревари Salmon Arm с 33-23. Salmon Arm ще тръгне на пътя, за да се изправи срещу Trail Smoke Eaters в петък, 1 декември.