Юношески хокей: Рокетс се изправят срещу Чийфс, Уориърс падат от Булдогс
Global News | 2024-02-04 | 22:42:34

Обобщение на юношеските хокейни резултати от Оканаган и района.

ЗАПАДНА ХОКЕЙНА ЛИГА

KELOWNA в SPOKANE

След неприятна загуба с 11-1 от Портланд в петък, Келоуна Рокетс се стремят да завършат пътуването си от три мача на юг от границата на висока нотка срещу Spokane Chiefs в неделя.

Сезонната поредица между двата клуба беше много резултатна. На 7 октомври Рокетс победиха Чийфс с 6-3. След това, 20 дни по-късно, Spokane взе най-доброто от Kelowna 8-5. Двата клуба играят общо четири мача един срещу друг, включително два този месец.

За последно клубовете се изправиха един срещу друг в Спокейн, където нападателят на Рокетс Андрю Кристъл бръмчеше, записвайки три гола за втората си кариера хеттрик. В момента той има поредица от девет точки.

Един играч, който трябва да наблюдавате на Spokane, е Berkly Catton. Първият общ избор от 2021 WHL Prospects Draft в момента е девети сред северноамериканските скейтъри от Central Scouting за предстоящия NHL Draft. Той води Чийфс по точкуване със 75 точки (33G, 42A) в 45 изиграни мача.

Ракетите ще трябва да играят с къса памет. Нямаше много положителни неща, които да вземем от победата в петък срещу Портланд Уинтърхоукс. Но Ракетите имат потенциала да се възползват от Шефовете. Те обърнаха загуба с 6-3 от Три-Сити в събота, докато Рокетс трябваше да си починат краката и да се подготвят за неделния наклон.

Изваждането на шайби за неделния мач е насрочено за 17:05 ч. в Spokane Veterans Memorial Arena. След последните звуци на клаксона Рокетс ще опаковат куфарите си и ще се приберат у дома, преди да приемат Виктория в сряда в 19:05 ч.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Резултати от събота

Летбридж 6, Калгари 0Moose Jaw 6, Red Deer 3Prince Albert 3, Medicine Hat 2Brandon 5, Swift Current 4Portland 7, Сиатъл 1Tri-City 6, Spokane 3Vancouver 4, Everett 3

Мачовете в неделя

Edmonton в CalgaryWenatchee в EverettTri-City в Portland Kamloops в Prince GeorgeRed Deer в ReginaBrandon в SaskatoonVictoria в SeattleKelowna в Spokane

B.C. ХОКЕЙНА ЛИГА

ALBERNI VALLEY 3, WEST KELOWNA 1

С очи, насочени към първото място във вътрешната дивизия, West Kelowna Warriors оставиха две точки да им се изплъзнат срещу Alberni Valley Bulldogs в събота вечер.

Нито един от отборите не намери вратата в началния фрейм, но само 2:36 секунди след втория период Никълъс Бенето разчупи леда и поведе Булдогс с 1-0. След това, при оставащи малко повече от две минути до втория период, Булдогс увеличиха преднината си благодарение на гол на Хейдън Ставроф, отбелязвайки неговия 22-ри гол за сезона.

В началото на третия период Булдогс продължи да трупа нападение, тъй като Фишер О'Брайън щеше да вкара, за да направи 3-0. Уориърс успяха да отбележат собствен гол по-малко от минута след това, но Булдогс удържаха победата с 3-1.

Уориърс изостават на две точки от Пентиктън Вийс за първото място в Отдел за вътрешни работи. Те отново ще тръгнат на път и ще се изправят срещу Кранбрук в 19 часа. в петък.

VERNON5, SALMON ARM 2

Salmon Arm Silverbacks отстъпи две критични точки в класирането на Vernon Vipers, отбор, който сега ги изостава само с пет точки в вътрешната дивизия.

Вайпърс от родния град спечелиха 6:31 в началния фрейм благодарение на гол на Пейтън Страк. След това, само минута след втория период, те удвоиха, след като Ноа Дори отбеляза втория си гол за годината. Silverbacks щяха да отговорят със собствен гол, за да намалят изоставането наполовина, но Vipers задържаха крака си на газта през третия период.

Върнън вкара още три гола през третия период, за победи Silverbacks с резултат 5-2. Silverbacks се намират на трето място във вътрешната дивизия с 50 точки, докато Vipers са на четвърто място с 45 точки. Silverbacks приемат Prince George в петък, докато Vipers се изправят срещу Grizzlies във Виктория също в петък.