Юношески хокей: Vees постига победа с 4-1, серия на ниво със Silverbacks
Global News | 2024-05-04 | 19:14:49

Обобщение на юношеските хокейни резултати от Оканаган и района.

B.C. HOCKEY LEAGUE

PENTICTON 4, SALMON ARM 1

Will Ingemann спря 27 от 28 изстрела за Penticton, докато Vees победиха Silverbacks, за да изравнят своята серия от плейофите от третия кръг на 1-1 на Петък вечер.

Джеймс Фишър, Били Ренфрю, Конър Макферсън и Калъм Арнот вкараха за Пентиктън, който водеше с 2-1 след 40 минути след нулев първи период.

Джона Егертер имаше самотен гол за Salmon Arm, който отбеляза зашеметяващ резултат в мач 1 в четвъртък вечерта, печелейки с 2-0, въпреки че получи аутшот 37-11.

„Както се казва в старата поговорка, търпението е добродетел“, каза Мат Милър, директор на хокейните операции на Penticton.

„Направихме много от същите неща тази вечер, които направихме и преди вечер. Отне ни до второто, за да пробием, но отбелязването на първия гол беше огромно.

„Голям тласък на увереността за нашите момчета и не трябваше да преследваме играта.“

Ударите бяха по-балансирани в игра 2, като Penticton надигра Salmon Arm с 36-28. Ели Пулвър спря 32 удара за Силвърбекс.

Фишър откри резултата в 9:05 на втория период с наказателен удар от пет дупки, а Егертер изравни резултата на 1-1 само минути по-късно на 12 :30.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

На свой ред Ренфрю възстанови преднината на Пентиктън две минути след това, при 14:44.

В третия, защитаващият шампиона в лигата Вийз се отдръпна, когато Макферсън направи 3-1 при 14:24, вдигайки на крака публиката от 2587 в South Okanagan Events Center.

След това Арнот затвори резултата при 19:23 с гол на празна врата.

И двата отбора бяха без гол. на силовата игра, с Penticton при 0-за-1 и Salmon Arm при 0-за-2.

Финалът на Interior Conference се подновява в понеделник с игра 3 в Salmon Arm.

ПОРТЛАНД срещу ПРИНС ДЖОРДЖ

Това е рядък, но заслужен почивен уикенд в Западната конференция.

Следват три мача от четири дни Принц Джордж Кугърс и Портланд Уинтърхоукс ще подновят плейофните си серии от третия кръг в понеделник вечерта.

Портланд води с 3-2 в най-добрия от седем сета, който включва 2-3 -2 формат поради голямото разстояние за пътуване (1200 километра) между двата града.

Кугърс нахлуха от вратата, като записаха победа с 5-0 в мач 1 пред шумна домакинска публика на 26 април. Но на следващата вечер Портланд се върна и спечели с 5-3.

След това серията се измести от Northern B.C. в Орегон, където Портланд записа победа с 4-1 в мач 3 в понеделник, 29 април.

Две вечери по-късно, в мач 4 в сряда, Winterhawks изкачиха с 3-1 с победа с 5-2 .

Но в четвъртък, изправен пред елиминация, Принц Джордж отскочи и разби Портланд с 6-1 – отбелязвайки шест безотговорни гола, след като се отказа от първия гол в мача само седем минути след началото на надпреварата.

Cougars също надиграха Winterhawks с 36-26 в този мач. Посетителите на Veterans Memorial Coliseum бяха 6138.

Мач 6 и мач 7, ако е необходимо, ще се играят в CN Center в Принс Джордж.