Юрген Клоп „абсолютно добре“ със ситуацията на Ливърпул след равенството с Манчестър Юнайтед
Breaking News | 2024-04-07 | 21:57:50

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп видя как Манчестър Юнайтед хвърли гаечен ключ в опитите си да изравни рекорда на вечния си съперник от 20 титли в лигата, но той не очаква отборът на Ерик тен Хаг да им направи някаква услуга, когато Арсенал се обади.

Клоп каза, че е „абсолютно добре“ с тяхната ситуация след две пропуснати точки в битката за титлата след равенството 2-2 запази Арсенал начело в таблицата по голова разлика.

Артилеристите трябва да играят на Олд Трафорд в предпоследния уикенд за сезона, но босът на Ливърпул не дава много надежда за помощ.

⚖️ Завършва на ниво на "Олд Трафорд". #MUFC || #MUNLIV

— Манчестър Юнайтед (@ManUtd) 7 април 2024 г.

„Вероятно ако все още сме наоколо, значи би било страхотно, но Арсенал е добър футболен отбор и ако те (Юнайтед) играят както направиха днес, Арсенал ще спечели този мач, аз съм 100 процента сигурен“, каза Клоп, чийто отбор взе само две точки от Юнайтед този сезон.

„Наистина съжалявам, че го казвам, но трябваше да спечелим и двата мача, но не успяхме. Това е наша грешка.“

Мохамед Салах спаси точка с дузпа в 84-та минута, след като гостите не успяха да се възползват от доминацията си през първото полувреме, което донесе само откриването на Луис Диас.

A грешка на младия централен защитник Джарел Куанса позволи на Бруно Фернандеш да изравни с удар над вратаря Каоимхин Келехер от централния кръг, преди Коби Майноо да изведе домакините напред.

„Чувствата очевидно са смесени. Доволен съм от много части от мача, да водя с 1-0 на "Олд Трафорд" и да имам стрелба от 15-0 (през първото полувреме) е невероятно. Трябваше и можеше да бъдем по-спокойни и по-ясни в моменти“, добави Клоп, който беше оставен да съжалява, че не успя да се възползва от доминацията им през първото полувреме.

„Това (позицията в лигата) има значение след 38 мача. Хората и нашите поддръжници също ще ни кажат сега, че трябва да подобрим головата си разлика и да го постигнем – това би било най-глупавото нещо, което можем да направим.

„Ние сме такива, каквито сме, и такива, каквито сме са и затова сме в надпреварата. Напълно добре съм с това.