Юрген Клоп допуска смяна на Ливърпул след ядосания отговор на Мохамед Салах
The Mirror | 2024-04-04 | 00:36:34

Юрген Клоп призна, че е доволен от въздействието на своите резерви на Ливърпул, след като отстрани Мохамед Салах при победата им над Шефилд Юнайтед - защото стартовата страна просто не беше Дарвин Нунес даде преднина на Червените през първото полувреме и те контролираха мача, докато Конър Брадли не проби собствената си мрежа и направи 1-1. След това Клоп реши да направи двойна смяна, като Салах и Райън Грейвенбърч замениха Харви Елиът и Анди Робъртсън.

Салах се оказа разочарован, след като беше закачен. Той си тръгна, изглеждайки нещастен, без дори да погледне Клоп, докато седеше на пейката. Докато Ливърпул търсеше победителя, Клоп направи още две промени. Dominik Szoboszlai и Joe Gomez бяха заменени от Curtis Jones и Cody Gakpo.

Това като че ли ги събуди, когато Ливърпул се върна в предни позиции 13 минути преди края, а Алексис Мак Алистър вкара страхотен удар извън наказателното поле. Червените, които бяха под нивото през по-голямата част от вечерта, завършиха точките чрез резервата Гакпо късно.

Говорейки след мача, Клоп призна, че неговите промени са направили разликата. „Общата ни игра, докато не мисля, че направихме промените, не беше страхотна, каза той пред TNT Sports. Това е, което трябва да признаем.

„Сложно е, имахме толкова нисък блок [от Шефилд Юнайтед], но трябва да се справиш по-добре. Наистина съм доволен от Коуди [Гакпо], който влезе и беше невероятно добър с топката, вкара прекрасен гол. Робо [Анди Робъртсън] добър, Харви [Елиът] добър, Къртис [Джоунс] добър.

„Те бяха наистина полезни и това е така; трябва да сменяш игрите от резервната скамейка, когато е необходимо и затова аз Наистина съм доволен от това."

Победата за Ливърпул ги връща на върха в таблицата на Висшата лига, една точка над втория Арсенал и две пред Манчестър Сити на трето място. И капитанът Върджил ван Дайк вярва, че победата е гигантска в тристранната надпревара за титлата този сезон.

„Не искате да имате пропуснати точки, не искате да имате каквито и да било пропуски“, каза Ван Дайк пред TNT Sports. „Това, върху което можем да повлияем, е само представянето ни и да се опитаме да спечелим и това е основният фокус. Можем да гледаме други отбори на този етап, но няма смисъл.“

Ливърпул е следващият в действие, когато гостува на Манчестър Юнайтед в друг важен мач в неделя - три седмици след загубата от големите си съперници с 4-3 в четвъртфинала на ФА Къп.

Голмайсторът Мак Алистър каза пред TNT Sports: „Не знам дали е отмъщение, но със сигурност ще бъде важен мач за нас, защото ако искаме да спечелим нещо, трябва да спечелим всеки мач и това е целта."

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия