Юрген Клоп е доволен, тъй като Ливърпул си осигури първо място с игра в резерв
Breaking News | 2023-12-01 | 15:15:05

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп обяви, че е доволен от победата с 4-0 над ЛАСК, която си осигури първото място в групата на Лига Европа с резервен мач.

Два гола на Коди Гакпо и по един на Луис Диас и Мохамед Салах, неговият 199-и за клуба, ги накараха да преодолеят австрийците на Анфийлд.

Равенството на Тулуза с Унион Сен Жилоаз означаваше, че отборът на Клоп не може да бъде хванат на върха и което е изключително важно, това означава избягване на плейофния кръг, когато състезанието започне отново през февруари.

„Два топа резултати за нас тази вечер в групата,” каза Клоп.

“Беше ясно, с поражението от Тулуза (последния аут) ние го направихме малко по-трудно, но поради нашия и техния резултат ние сега са начело в таблицата и това няма да се промени.

„Това е добре, много важно в натоварения график, който имаме оттук нататък.

„Много положителни неща в играта , много добър футбол. Нещото, което не ми хареса твърде много и казах на момчетата на полувремето, (беше) този мач трябваше да бъде спрян още на полувремето.

„Не можете да играете по-добре, не можете да го настроите по-добре, (но) можете да го завършите по-добре очевидно – но ние не го направихме.