Юрген Клоп приема, че липсата на заплаха струва Ливърпул скъпо при напускането на Европейското първенство
Breaking News | 2024-04-19 | 13:09:33

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп приема, че липсата на заплаха за голове не успя да окаже достатъчно натиск върху Аталанта, за да помогне да върне четвъртфинала си в Лига Европа в своя полза.

Наказанието в седмата минута на Мохамед Салах породи надежди за завръщане в стила на Барселона 2019, но египетският национал пропусна сравнително директен удар, за да направи 2-0 към края на първото полувреме и те избледняха лошо след пробив, тъй като напуснаха надпреварата с общ резултат 3-1.

Това означаваше, че само за трети път през 21-ви век Англия няма отбори на полуфиналите на Шампионската лига или Лига Европа/Купата на УЕФА .

„Не загубихме равенството тази вечер, загубихме го у дома“, каза Клоп след поражението с 3-0 в първия мач се оказа решаващо.

„Много е лесно да поздравя Аталанта, защото те заслужаваха да преминат. Когато спечелите равенство срещу нас с 3-1, особено по този начин, вие го заслужавате абсолютно.

„Но аз харесах нашата игра, особено началото. Хареса ми отдадеността, желанието и силата, които развихме в този мач, но беше ясно, че от време на време имаме по-добри резултати, в противен случай можеше да е трудно за 90 минути.

„Вторият гол можеше да помогне малко малко. Трябва да създадем малко повече, отколкото през първото полувреме, тъй като е ясно, че имате нужда от резултат, за да дестабилизирате противника.

„Ако имате втори гол, той е труден, тъй като следващият гол е продължения, но ние не стигнахме до този момент и никога няма да разберем как би изглеждало това.

„Разочаровани, че не преминахме, но не и разочаровани или ядосани. Ако не го заслужаваш, всичко е наред.“

Салах изглежда доста по-малко от клиничното си най-добро ниво, откакто се завърна след почти два месеца отсъствие с проблем с подколянното сухожилие.

Въпреки че той отбеляза шест в 11 мача, откакто се завърна, две от тях бяха дузпи и той пропилява повече шансове, които обикновено се очаква да използва.

„Не съм особено загрижен. Това правят стачкуващите. Така е. Ние трябва да преминем през това, той трябва да премине през това“, добави Клоп.

„Той е един от най-опитните играчи в отбора. Това е почти всичко.

„Не че Мо не е пропускал шансове преди в живота си, това е част от играта. Дузпата беше супер убедителна, супер дузпа и следващият шанс, който беше нещастен, но това не е първият път, в който се пропускат такива положения.