Юрген Клоп защитава формата на Мохамед Салах, след като Ливърпул отпадна от Лига Европа
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-19 | 13:31:53

="text" data-component-name="paragraph" data-article-gutter="true"> Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп каза, че е „разочарован“ да види отбора си отпаднал от четвъртфиналите на Лига Европа срещу Атланта в четвъртък, но настоя, че талисманът Мохамед Салах не е виновен.

Ливърпул не можа да преодолее изоставането от 3-0 от първия мач, като спечели с 1-0 в Италия, но загуби с общ резултат 3-1.

Салах беше реализирал дузпа в седмата минута, за да даде на своя отбор надежда за невероятно завръщане, но тимът от английската Висша лига не успя да се възползва максимално от доминацията си в големи части от мача.

Самият Салах пропусна страхотен шанс да изведе отбора си с 2-0 през първото полувреме, като изпълни грешния си удар, след като хвана вратаря на Аталанта Хуан Мусо от линията.

Това е последният от дълга серия пропуснати шансове, като египтянинът не успя да преоткрие клиничната си форма, след като получи мускулна контузия на Купата на Африка през януари.

Ако го беше вкарал, което вероятно трябваше, Ливърпул щеше да натрупа натиск върху Аталанта, която беше принудена да се защитава решително през по-голямата част от първото полувреме.

„Не съм особено загрижен“, каза Клоп пред репортери, попитан за скорошната форма на Салах.

„Това правят стачкуващите, това се случва със стачкуващите, така стоят нещата. Ние трябва да минем през това, той трябва да мине през онова. Той е един от най-опитните играчи, които имаме в отбора. Ще преминем през това, но това е почти всичко.

„Не че Мо [Салах] не е пропускал шансове преди в живота си, това е част от играта. Дузпата беше суперубедителна, супер дузпа, след това следващият шанс, който очевидно беше нещастен, но не за първи път той пропуска такъв шанс.

След като Клоп обяви решението си да се оттегли като мениджър на Ливърпул в края на сезона, мнозина, свързани с клуба, се надяваха да изпратят 56-годишния германец с още един европейски трофей.

Феновете бяха определили финала на Лига Европа в Дъблин, Ирландия, като потенциален последен мач на Клоп, но тези планове се провалиха в една разочароваща нощ в Италия.

Клоп настоя, че мачът не е загубен в реванша, а в разочароващото поражение с 3:0 на Анфийлд миналата седмица.

„Много е лесно да поздравя Аталанта, защото те заслужаваха да преминат. Когато спечелите равенство срещу нас с 3-1, особено по този начин, вие заслужавате да преминете, абсолютно“, добави Клоп след последния си мач в Европа начело на Ливърпул.

На друго място в четвъртък, другата страна от Висшата лига Уест Хям отпадна от четвъртфиналите на Лига Европа след загуба с общ резултат 3-1 от Байер Леверкузен.

Това последва пораженията, претърпени от Арсенал и Манчестър Сити в Шампионската лига в сряда, което означава, че няма да има английски отбор на полуфиналите на нито едно състезание за първи път от сезон 2014/15, според Opta.

Борба за титлата във Висшата лига на Англия

С такова разочарование в Европа за английските клубове, цялото внимание сега се насочва обратно към надпреварата за титлата във Висшата лига.

След като Ливърпул и Арсенал претърпяха шокиращи поражения в неделя, действащият шампион Манчестър Сити се премести начело в таблицата и изглежда фаворит за спечелването на титлата.

Но тъй като и Арсенал, и Ливърпул изостават само с две точки, има за какво да се играе, тъй като остават само шест мача.

Клоп, надявайки се да напусне Ливърпул с перфектния подарък от титла в лигата, каза, че неговата страна вече може напълно да се съсредоточи върху остатъка от кампанията. Той се изправя срещу Фулъм в следващия си мач от лигата в неделя.

„Имаме няколко дни да се възстановим, ще го направим и след това ще пътуваме вдругиден до Лондон и ще играем с Фулъм, което ще бъде трудно, но ще дадем всичко от себе си. Това е нашата конкуренция сега“, каза той.

Източник: cnn.com