Зад Винисиус младши, Реал Мадрид печели решаващо равенство срещу Байерн Мюнхен на полуфинала на Шампионската лига
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-05-01 | 11:20:25

Мениджърът на Реал Мадрид Карло Анчелоти казва, че стадион Сантяго Бернабеу може да крие тайната за достигане до финала на Шампионската лига този сезон, след равенство 2-2 срещу Байерн Мюнхен в първия полуфинален мач във вторник.

Резултатът в Германия означава, че равенството е идеално готово за реванша в Испания на 8 май и Анчелоти се надява, че подкрепата у дома може да помогне на отбора му да премине границата.

„Не видяхме най-добрия Реал Мадрид днес“, каза той пред репортери след мача. „Да се ​​надяваме, че ще го видим на реванша.

„Ще бъде трудно, защото играем срещу страхотен отбор и равенството е равностойно, но феновете със сигурност ще ни помогнат в реванша.“

След като поведе чрез попадението на Винисиус младши в първото полувреме, Мадрид се оказа с 2-1, благодарение на Лерой Сане от Байерн и дузпа на Хари Кейн.

Но както се е случвало в това състезание през годините, испанският гигант намери начин да се върне в играта и Винисиус вкара късна дузпа, за да изравни равенството.

„Никога не е лесно и трябва да запазим спокойствие и почивка до следващия мач“, каза играчът на мача Винисиус пред репортери. „Знаем, че ние и феновете ще дадем всичко от себе си в следващия мач на Бернабеу.

Първият полуфинален мач със сигурност оправда очакванията, като и двете страни създадоха някои брилянтни атакуващи моменти.

Откриващият гол на Мадрид в 24-ата минута беше изключително качествен, както от голмайстора Винисиус, така и от халфа Тони Кроос, който направи асистенция.

Всичко започна с брилянтното движение на бразилския нападател, който засмука защитника Ким Мин-Дже към топката, преди да се завърти в пространството отзад.

Беше пробив, който изискваше перфектен пас и Кроос надлежно се подчини, откривайки пробега на своя съотборник с изключителна точност, което позволи на Винисиус да изстреля Мадрид в преднина.

Байерн, приветстван от вечно страстната Алианц Арена, отвърна на удара през второто полувреме и изравни чрез момент на самостоятелен блясък на Сане в 53-ата минута.

Германецът вдигна топката от крилото, преди да нахлуе в своя защитник и да създаде ярд пространство за себе си в наказателното поле. След това нападателят изстреля ракета в долния ъгъл на мрежата, оставяйки без шанс вратаря на Мадрид Андрий Лунин.

С инерция на своя страна, Байерн бързо създаде преднина четири минути по-късно, след като Джамал Мусиала беше несръчно съборен в наказателното поле от Лукас Васкес, играещ за наказания Дани Карвахал.

Кейн се активизира и изпълни точния удар с лекота, изтича до ъгъла и изпълни запазената си марка.

Los Merengues обаче намериха начин да се върнат в мача със собствена дузпа, след като Ким направи втора голяма грешка в защита, сваляйки Родриго в наказателното поле.

Винисиус се активизира и изпълни дузпата в 83-ата минута, празнувайки втория си гол с пътуващите фенове на Мадрид.

Докато Мадрид ще бъде доволен от резултата, имаше притеснения относно звездата Джуд Белингам, който излезе през второто полувреме.

Англичанинът, който безспорно е най-добрият играч в света през този сезон, на моменти гледаше по-лошо от темпото, но мениджърът Анчелоти каза, че 20-годишният играч ще бъде готов за завръщането.

„Той ще се върне към най-доброто от себе си. Той имаше контузия, която го повлия значително“, каза той. „Той не беше в най-добрата си форма, но ще се върне много скоро и до сряда ще бъде на 100%.”

След като загуби титлата в Бундеслигата от Байер Леверкузен този сезон, Байерн Мюнхен може просто да се концентрира върху Шампионската лига – може би се нуждае от трофея, за да спаси един разочароващ сезон.

„Сега победителят на Бернабеу взима всичко“, каза Кейн след мача.

„Това са игрите, в които искате да участвате. Можем да вземем много положителни резултати от тази вечер.

„Създадохме много проблеми на Реал, особено през второто полувреме. Не бяхме достатъчно ефективни. Готови сме за невероятна игра следващата седмица. Нямам търпение."

Който и отбор да спечели реванша, ще се изправи срещу Борусия Дортмунд или Пари Сен Жермен на финала, който ще се играе на стадион Уембли на 1 юни.

Източник: cnn.com