Зак Хаймън вкара 40 гола при победата на Едмънтън Ойлърс над Блус
Global News | 2024-02-29 | 06:49:17

Конър МакДейвид сложи край на суша от 10 мача без гол с победителя в продължението, когато Едмънтън Ойлърс победи Сейнт Луис Блус с 3-2 в сряда вечер на Роджърс Плейс.

Ойлърс излизаха бавно от вратата и изоставаха с 2-0 преди мачът да изтече пет минути. С Леон Драйсайтл в наказателното поле за висок удар, Робърт Томас вкара мощен гол. След това Джордан Киру пусна Павел Бухневич за удар отблизо.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Едмънтън се появи и вкара с 1:44 за първи път. Зак Хаймън остана с шайбата отпред в силовата игра и вдигна в своя 39-и за сезона.

Хайман вкара 40-ия си пет минути след втората. Конър МакДейвид се промъкна отляво и пусна Хаймън за чип, изравнявайки играта 2-2.

В началото на третия Зак Болдък изглеждаше сигурен гол, но Стюарт Скинър премина през вратата сгъна и спаси с изпънатия си блокировач.

При 25,3 секунди до края на продължението ударът на Макдейвид отляво отметна Джордан Бинингтън и мина в далечната греда.

Скинър завърши. с 32 спасявания.

Ойлърс, 35-20-2, ще гостуват на Сиатъл Кракен в събота (630 CHED, Face-off Show от 12:30 ч., мач от 14:00 ч.).