Зак Уилсън води Джетс до победата над тексасци в замяна като титуляр
New York Post | 2023-12-10 | 23:11:04

Неохотният Зак Уилсън очевидно е ефективен Зак Уилсън.

Куотърбекът на Джетс, за когото се твърди, че не е бил склонен да се върне на първоначалната работа тази седмица, изведе Джетс до изненадваща победа с 30-6 над тексасците в една дъждовна неделя на MetLife Stadium.

Уилсън изигра силен мач извън бъркането през третата четвърт. Той изглеждаше решителен и неуловим и завърши 27 от 36 подавания за 301 ярда и два тъчдауна.

Победата прекъсва серия от пет загуби за Джетс и подобрява рекорда им до 5-8 с четири оставащи мача до края на сезона.

Нападението на Джетс отбеляза три тъчдауна за първи път през целия сезон.

Джетс се върнаха към Уилсън след две седмици на Тим Бойл.

The Athletic съобщи, че Уилсън не е бил склонен да стартира, нещо, което той отрече.

Каквото и да се случи, Уилсън изглеждаше като различен куотърбек в неделя, отколкото сме виждали през по-голямата част от кариерата му.

Той се движеше добре, за да избяга от бързата пасация и не се колебаеше, когато правеше пасове.

Това беше третият пас от 300 ярда в кариерата му, първият без прихващания.

Тексансците (7-6) се борят за плейофно място, но нападението им не направи нищо срещу защитата на Джетс.

Куотърбекът новобранец Си Джей Страуд влиза в играта, водещ в НФЛ по пасове, но Джетс го обезпокоиха и той се бореше с най-добрите си двама приемници и номер 1 в тайт енд, всички извън играта с контузии. Страуд завърши мача 10-за-23 с 91 ярда.

Той напусна играта през четвъртата четвърт с очевидно сътресение на мозъка, след като главата му удари тревата.

Изглеждаше като още един мрачен ден за нападението на Джетс през първото полувреме.

Нито един отбор не отбеляза гол, отивайки на полувремето, равенство 0-0.

Имаше 11 комбинирани удара през първото полувреме и само 10 комбинирани първи падания.

Джетс обърнаха нещата, за да отворят второто полувреме.

Джетс направиха 75 ярда при седем отигравания в началото на третата четвърт.

Ключовата игра на стремежа беше реализация трета и 12, при която Зак Уилсън избегна натиск и се превъртя наляво, след което хвърли през полето към Гарет Уилсън за първи даун.

След това Зак Уилсън се свърза с Рандал Коб за тъчдаун от 15 ярда, първият тъчдаун на Джетс от две седмици, за да ги изведе със 7-0.

Джетс бяха отбелязали само два офанзивни тъчдауна в мач през цялата година преди неделя и това се върна през седмица 4 срещу Чийфс.

Но в неделя те отбелязаха тъчдауни при последователни удари, като Ксавие Гипсън отбеляза тъчдаун от девет ярда, за да даде преднина на Джетс с 14-0.

Зак Уилсън отново направи две хубави трети даун хвърляния за реализиране, едното с печалба от 24 ярда към тайлър Конклин надолу по шева и хвърляне от 11 ярда към Гарет Уилсън.

Зак Уилсън се въртеше, но направи скъпа грешка в края на третата четвърт. Той се промъкна на 20 ярда около халфовата линия, но се обърка, когато Крисчън Харис изби топката.

Тексасският защитник Халил Дейвис се възстанови на Хюстън 43. Това беше шестият загубен удар на Уилсън този сезон.

Тексасците се възползваха и маршируваха по терена и навлязоха в територията на Джетс за първи път в целия мач.

Сигурността на Джетс Тони Адамс беше повикан за намеса в подаването в крайната зона, давайки топката на тексасците на линията от 1 ярд.

Девин Синглетари вкара от 1.

Ритникът на Тексас Мат Амендола, бивш Джет, пропусна допълнителната точка, за да запази преднината на Джетс от 14-6 в края на третата четвърт.

Изглеждаше, че Джетс можеха да спрат преднината си, но тогава атаката отговори с 10-игра, 75-ярдов драйв, който завърши с Уилсън, който хвърли пас за тъчдаун от три ярда към Брийс Хол, за да увеличи преднината до 21-6. Грег Зуерлайн добави три гола от игра от четвъртата четвърт, за да спечели победа с 30-6.