Защитаващите титлата си в НБА Денвър победиха Леброн Лейкърс със 114-103 в първия плейоф
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-04-21 | 12:11:49

Защитаващите титлата си Денвър Нъгетс, подхранвани от 32 точки от Никола Йокич, се отърсиха от бавния старт, за да победят ЛеБрон Джеймс и Лос Анджелис Лейкърс със 114- 103 в игра на една от техните серии от първия кръг на плейофите в НБА.

Нъгетс, които победиха Лейкърс в четири мача във финалите на Западната конференция по пътя към първата си титла миналия сезон, продължиха доминацията си в осеяния със звезди Лос Анджелис в събота.

Йокич добави 12 борби и седем асистенции, Джамал Мъри добави 22 точки с 10 асистенции, а Майкъл Портър младши отбеляза 19 за Нъгетс, които използваха серия от 13-0, за да поемат контрола през третата четвърт – в която те ограничиха Лейкърс до 18 точки.

Джеймс вкара 32 точки и хвана 14 борби, а Антъни Дейвис добави 27 за Лейкърс, които намалиха изоставането си от 15 точки в началото на четвъртата четвърт до шест само за Нъгетс да дръпнат отново.

Единствената тройка на Йокич в мача увеличи преднината на Нъгетс до 103-93. Той добави забивка над Джеймс, който падна тежко с оставаща минута, но остана в играта до горчивия край.

„Нагласата трябваше да се промени“, каза Йокич за възраждането на Нъгетс през третото тримесечие. „Мисля, че за второто полувреме защитата беше невероятна.“

Треньорът на Лейкърс Дарвин Хам каза, че превъзходството на Нъгетс 15-6 в офанзивен отскок е ключово, тъй като Денвър натрупа 18 точки за втори шанс.

„Не можете да им позволите да придобият множество притежания“, каза Хам, който добави, че все още вярва, че сериалът „най-доброто от седемте“, който се подновява в понеделник, ще бъде „трудна“ афера.

Мачът беше финалът на първия ден от плейофите, в който Минесота Тимбъруулвс победиха Финикс Сънс със 120-95, Ню Йорк Никс победиха Филаделфия 76-ърс със 111-104 и Кливланд Кавалиърс победиха Орландо Меджик с 97- 83.

Източник: aljazeera.com