Защитникът Мануел Аканджи признава, че Ман Сити е допуснал „много грешки“ срещу Лайпциг
Breaking News | 2023-11-29 | 22:26:05

Мануел Аканджи признава, че Манчестър Сити трябва да намали грешките си, след като беше разкрит при завръщащата си победа над РБ Лайпциг на стадион Етихад.

Притежателите изоставаха с 2-0 след слабо представяне през първото полувреме в срещата от Шампионската лига във вторник, преди възстановяването, вдъхновено от Фил Фодън, да ги накара да отвърнат на удара и да спечелят с 3-2.

С мястото си в последните 16 вече са сигурни, нямаше много причини за безпокойство през нощта, но след последните равенства във Висшата лига срещу Челси и Ливърпул, шампионите не стреляха напълно.

Защитникът на Швейцария Аканджи каза: „Не играхме добре през първото полувреме. Направихме много грешки, (в) много дуели.

„Променихме го през второто полувреме. На полувремето говорихме, че трябва да се представим по-добре. Все още не беше страхотно, но се подобрихме много, не направихме много от грешките.

„Понякога се случва. Не планирахме да влезем в мача по този начин. Първият гол беше, че загубих дуел от дългата топка, вторият беше Рубен (Диас) след пас и това се случва понякога.

„Обикновено не правим такива грешки, но хубавото е имаме добър отбор.

„Сега имаме важни мачове преди Световното клубно първенство срещу Спърс и Вила и трябва наистина да се съсредоточим върху тези мачове. Имаме нужда от точки, защото завършихме наравно два пъти, така че е наистина важно да спечелим отново. голове през първото полувреме, като Диас беше хванат за второто.

Фодън предизвика завръщането, когато изпревари Ерлинг Хааланд, за да стане най-бързият играч, достигал 40 гола в Шампионската лига само в 35-ото си участие.

След това английският полузащитник вкара страхотен изравнителен гол, преди да покаже допълнителна пъргава игра, за да постави късния победител вместо резервата Хулиан Алварес.

Победата гарантира, че Сити, който пътува до Цървена звезда Белград следващия месец, ще завърши на върха на група G.

Тъй като Джон Стоунс отново не беше достатъчно здрав, за да се представи, Аканджи изигра хибридната роля на защитник-полузащита, в която колегата му превъзхождаше .

„Харесва ми“, каза Аканджи. „Играя където и да ме постави мениджърът, но също и в мача с Челси и уикенда срещу Ливърпул се почувствах по-комфортно там, защото свикнах с позицията.

„Когато влезеш от защита в халфовата линия, това е голяма разлика, защото обикновено имаш цялата игра пред себе си и изведнъж има играчи, идващи от всички ъгли.

„Но получих по-добра ориентация с настройката на играта, така че се почувствах по-уверен. Мога да се адаптирам доста добре. Играя на различни позиции. Опитвам се да слушам и да правя това, което мениджърът иска от мен.“