Защитникът на Уинипег Джетс Брендън Дилън е посочен като „ден за ден“
Global News | 2024-04-27 | 01:01:34

Главният треньор на Уинипег Рик Боунес казва, че медицинската информация за Брендън Дилън е толкова добра, колкото можеше да се очаква, след като ветеранът защитник получи нещо, което изглеждаше неприятна рана на лявата му ръка по време на меле на лед след изтичането на загубата на Джетс с 6-2 от Колорадо Аваланч в петък вечер в Денвър.

Сега Джетс изостават от серията два към един мача, с Мач 4, определен за 13:30 ч. CT, неделя следобед в Ball Arena.

Боунес каза пред репортери след съботната тренировка в Денвър, че Дилън не е претърпял сериозни щети в резултат на контузията. „По принцип това е ден за ден, знаем, че раната е там, но нашите лекари свършиха фантастична работа да го зашият.“

Боунес не беше сигурен колко шева са необходими за затваряне на раната, но не Не се колебая да изразя мнение относно стойността на Дилън за екипа. „Той е един от най-трудните ни състезатели, невероятен съотборник и ви дава 100 процента от себе си.“

Джетс имат двойка изключително здрави защитници в готовност в лицето на Логан Стенли и Колин Милър, в събитието Dillon не е на разположение за игра в неделния следобед в централната четвърта игра от поредицата.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Капитанът на Уинипег Адам Лоури, говорейки след съботната тренировка, каза пред репортери, че е в най-добрия интерес на него и съотборниците му да избегнат проблемите с дузпите, които струваха скъпо на Джетс при загубата в петък, при която Колорадо отбеляза два пъти с допълнителния скейтър по време на изблик с пет гола през третия период.

„Ако погледнете по-голямата част от играта 5 на 5 снощи, мисля, че направихме много добри неща,” обясни Лоури. „Със сигурност разочароващ трети период, разгледахме някои клипове и сега се подготвяме за Четвърти мач.“

Силовата игра на Колорадо е 4/11 през първите три мача и Боунес каза нападателят Аксел Йонсон-Фялби обмисля да направи своя дебют в сериала, след като беше отзован от AHL's Manitoba Moose. „Аксел играеше много там, убиваше дузпи. Той ни дава повече скорост и се нуждаем от помощ при дузпата.“

Защитителят на Джетс Нийл Пионк казва, че друга област, която трябва да бъде разгледана за Уинипег, е избягването на многоминутните разочарования, които изтриха 2- 1 води в игри 2 и 3.

„Знам, че е клише, трябва да играем цели 60. Имаме тези пет, шест, седем минути пропуски, които наистина ни се изплъзват“, каза Пионк, който може да има нов партньор във втората D двойка на отбора, ако Дилън не може да играе в игра 4.

„Трябва да направим някои игри, когато те са там, а ако не са, извадете го и рестартирайте.“

Колорадо отбеляза три или повече гола в четири от деветте изиграни периода в серията, влизайки в мач 4. Джетс бяха най-добрият отбор по време на редовния сезон с лига- ниски 199 гола срещу, но тъй като носителят на Jennings Trophy Конър Хелбюйк е допуснал 15 гола досега, отговорът на Боунес беше: „Това е мрежата на Конър Хелбюйк“, когато го попитаха дали би обмислил да започне резервен страж на мрежата Лоран Бросоа за мач 4.

Очаква се мач 5 от серията да започне в 20:30 ч. CT в Canada Life Center в Уинипег. NY Islanders предотвратиха елиминирането с 3-2 двойна победа в продължение срещу Каролина, за да наложат пети мач в този мач, който също ще се играе във вторник вечер от 18:30 ч. CT в PNC Arena в Роли.