Защо винаги ние? Нуно Еспирито Санто се оплаква от поредното решение срещу Форест
Breaking News | 2024-03-10 | 21:48:20

Нуно Еспирито Санто поиска да знае „защо винаги ние?“, докато се изказваше за това, че Нотингам Форест многократно е в края на съдийските грешки след поражението с 1:0 от Брайтън в неделя.

Босът на Форест Нуно се оплака от стандарта на съдийството във Висшата лига, след като полузащитникът на Чайките Якуб Модер избяга само с жълт картон за удар на Неко Уилямс.

На португалеца му е писнало от получавайки извинения за грешки, допуснати от длъжностни лица на мача на фона на поредица от високопоставени инциденти срещу неговия застрашен от изпадане отбор.

„Това е червен картон“, каза той за предизвикателството на Модър в 67-ата минута. „Това е сериозна грешка.

„Не знаем как ще завърши мачът, но днес във футбола наличието на допълнителен играч на терена прави голяма разлика.

„Бяхме на върха на мача доминирахме, създавахме проблеми на Брайтън и това е лошо решение на VAR. Не съдя само рефера.

„Но видях изображението, това е чист червен картон и как мога да продължа? Седмица след седмица ги получаваме.

„Извиняват ни се, това не означава нищо, защото ни струва и сме в трудна позиция.

„Какво става ? Защо винаги ние? Защо?

„Отидете и вижте пищяла на Неко Уилямс. Той няма да го публикува (в социалните мрежи). Но ви казвам, това е червен картон. Толкова е очевидно.“

Модер получи жълт картон от рефера Майкъл Солсбъри, решение, подкрепено от VAR Крейг Поусън, който заключи, че няма случай на сериозна груба игра.

Ливърпул последно уикенда грабна късна победа с 1-0 на Сити Граунд, след като Пол Тиърни не успя да даде изпусната топка на Форест в зона за нападение, след като спря играта заради нараняване на главата на Ибрахима Конате.

Нуно също подчерта, че е отказа дузпи при победата с 2-0 над Уест Хям миналия месец и загубата с 3-2 от Нюкасъл, за да подчертае продължаващото си разочарование.

„Всички са наясно с грешките,“ каза той.

“Не знам колко грешки имаме, много са. Опитвам се да бъда честен и да запазя спокойствие и уважение, но мисля, че е достатъчно.

„Пресата казва (това е заради) резултата. Не не не. Спечелихме Уест Хем, не ни дадоха дузпа, чиста. Защо?

„Защо (е) Пол Тиърни даде владението на Ливърпул? Защо срещу Нюкасъл имахме дузпа, която не ни дадоха?

„Не знаем как ще завършат мачовете, всички тези неща и казвам, че е достатъчно. Моля, някой да ми каже какво се случва.“

Сборещият се Форест остава с три точки над зоната на отпадане след решителния автогол на Андрю Омбамиделе през първото полувреме на стадион „Амекс“.

Бивши Уулвс и Тотнъм шефът Нуно смята, че клубът му плаща висока цена за преходен период в съдийството.

„Пристигнах в Англия преди няколко години,” каза той. „Реферите (бяха) невероятни.

„Разбирам, че внезапно загубиха група рефери (които бяха) много силни, много опитни.

„А сега, нови рефери, те идват и се нуждаят от време и съчувствие, за да станат по-добри и да преценят по-добре.

„Но ние нямаме време. Ние сме професионалисти. Нямаме време.”

Брайтън се възстанови от срама в Лига Европа в ръцете на Рома, като постигна неубедителен успех.

Старши треньорът на чайките Роберто Де Зерби, чиято странична следа клубът от Серия А с 4-0 преди реванша от 1/8-финалите в четвъртък, каза: „Много съм щастлив за реакцията.

„Но нямах никакво съмнение в човешките качества на моите играчи. Изиграхме добър мач, особено през първите 35 минути.

„След нашия гол страдахме повече, но не допуснахме твърде много удари.

„И сега имаме да подготви мача с Рома. Трябва да играем сериозен мач и тогава ще видим.”