Завръщането на Рафаел Надал набира скорост, когато той достигна четвъртия кръг на Madrid Open
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-30 | 12:30:50

Рафаел Надал призна, че нивото му е „по-непредсказуемо“, отколкото беше преди, след като продължи победния си ход на Мадрид Оупън с трудна победа срещу аржентинеца Педро Качин.

Надал, който се бори с контузии тази година, победи Качин с 6-1 6-7(5-7) 6-3 за три часа и четири минути в понеделник, показвайки признаци, че може да поднови кариерата си преди Откритото първенство на Франция следващия месец .

Това е първият път от 2022 г., когато испанецът, който спечели рекордните пет титли в Мадрид, достигна до четвъртия кръг на събитие от ATP Tour, след като се появи само на три турнира тази година.

„Не мога да предвидя какво ще се случи утре, какво може да се случи утре или какво ниво ще покажа утре“, каза Надал пред репортери след мача в понеделник.

„По-непредсказуем съм от това, което бях… Никой не знае какво може да се случи през нощта и как се събуждам (вторник) сутринта и това е истината.“

След мача световният номер 91 Качин каза, че е било „мечта“ да играе срещу Надал, когато двамата се срещнаха на мрежата, след което попита дали може да задържи фланелката или кърпата на опонента си.

22-кратният шампион от Големия шлем се подчини, подавайки на Качин една от лилавите си тениски, преди да напуснат корта.

Трогателният момент дойде в края на напрегната битка, в която Надал премина през първия сет, преди да се сблъска с обратен удар във втория.

Той успя да се възстанови от двоен пробив и спаси два сетбола, преди Качин да изравни мача в тайбрека.

В решаващия сет обаче 37-годишният състезател потвърди доминацията си и спечели победата, за първи път от началото на януари, в който той изигра повече от два сета в тенис.

Надал, който победи световния номер 10 Алекс де Минаур във втория кръг, следващ ще се изправи срещу Иржи Лехечка от Чехия на осминафиналите във вторник.

Източник: cnn.com