Зовът на Уайлд: Монреал Канадиънс продължава, изключва Кълъмбъс Блу Джакетс 3-0
Global News | 2024-03-13 | 04:42:12

Два от по-ниско класираните отбори в НХЛ, Монреал Канадиънс и Кълъмбъс Блу Джакетс, се срещнаха в Bell Center във вторник вечерта, с фенове, развълнувани да видят домакините със силни шансове за победа. Бонус за този клуб с нисък резултат от Монреал би бил да види няколко голове за промяна.

Канадците вкараха три пъти в първите си четири удара само за шест минути по пътя си към победата с 3-0 над Кълъмбъс, тъй като Кайдън Примо беше майсторски, спирайки 42 изстрела.

Дивите коне

Сигурно е било огромно облекчение за Кайдън Примо да спечели официално резервната работа с размяната на Джейк Алън. Примо със сигурност игра като в стихията си със свалена тежест от раменете му. Примо беше призован да бъде изключителен и той беше такъв.

През първия период канадците поведоха с 3-0, въпреки че бяха силно аутсаут. Сините якета нанесеха 22 удара на Примо в първите 20 минути. Примо имаше запазени голове над очакваните 2,1. Това е феноменално число. Джакетс трябваше да паднат само с 3-2.

Примо изглеждаше толкова спокоен. Той проследи шайбата брилянтно. Той нямаше много движение дори при най-трудните изстрели, но когато беше повикан да отиде странично, той се премести от другата страна на мрежата по бърз начин. Кълъмбъс трябва да се е чувствал малко разстроен, но старата поговорка „ще ти трябва вратар“ винаги е в сила.

Това беше особено вярно в този случай, когато Сините якета нямаха подходящ вратар в първите шест минути. Монреал вкара три пъти в първите си четири удара: Брендън Галахър в първата минута с пренасочване пред вратата, Майк Матисън в силовата игра с перфектен пас отдясно към Юрай Слафковски за еднократния удар, Джошуа Рой с отклонението на точков изстрел на Arber Xhekaj.

Това бяха три лесни гола при четири изстрела, така че Елвис напусна сградата. Поне Мерзликинс напусна гънката и след това изгледа останалата част от състезанието. Монреал не заслужаваше преднина от три гола, но хокеят не винаги е честен. Всъщност имайте очевидно по-добрия вратар и едва ли някога е честно.

Старши треньорът Мартин Сейнт Луис трябваше да поговори с войските си в първото прекъсване, защото 22 не е общ сбор за даване нагоре всеки период. Въпреки това, през втория период, Сините якета изляха форчек по-добре от всеки друг в Bell Center този сезон. Бяха безмилостни.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва. Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Primeau беше перфектен през останалата част от пътя, спирайки всичките 42 изстрела. Никой не трябва да се тревожи, че все още младият Примо не може да направи това в ролята на резервен играч.

Със своите 3,56 запазени голове над очакваното в това състезание, Примо се издига по-високо от Самуел Монтембо в този важен анализ за цял сезон. Изобщо не е зле за вратар, в който много фенове все още не вярват.

Primeau все още е само на 24. Това е бебе във вратарски години.

Wilde Goats

Канадците продължават да полагат солидни усилия и резултати, докато много други сега показват липса на решителност, тъй като сезонът достига последната дузина.

Погледнете само до Питсбърг Пингуинс и Отава Сенаторс какво може да се случи в края на загубените сезони.

Монреал упорства. Няма кози за гордост като тези, излагани вечер след нощ.

Wilde Cards

Дупката в списъка на Canadiens беше ясно идентифицирана този сезон. Това са офанзивни линии от втора до четвърта, където са всички проблеми на клуба и където остава важната работа на GM.

На първата линия Ник Сузуки, Коул Кофийлд и Юрай Слафковски имат впечатляващи очаквани голове от 60+ . Те също се подобряват в офанзива със Suzuki, който флиртува с темпото на точки на игра.

Защитниците също не са проблем в нападение, като екипажът отбелязва третия най-висок общ резултат в лигата след себе си Колорадо и Калгари, водени от най-добрия сезон на Майк Матисън в кариерата му.

С нападателите от 4 до 12, обаче, Монреал има най-лошия общ брой голове в цялата лига. Следващият сезон е това, от което отборът трябва и вероятно ще се подобри поне до средата на групата.

Кърби Дах ще се завърне в центъра с Алекс Нюхук и вероятно Джошуа Рой, за да започне втората линия.

Добавете надежди за светещо бъдеще като перспективи. Най-горещият е Оуен Бек, който направо се разгорещи в Сагино. Очаква се Бек да бъде солиден, умен и дефанзивен център, но може би тези скорошни общи резултати предполагат, че е бил подценен.

Откакто се присъедини към Spirit, Бек има изключителните 42 точки в 27 мача. В този период от време той е сред най-добрите в хокейната лига на Онтарио. Бек също така има 24 точки в последните 12 мача и е в поредица от 14 точки.

След престой в Американската хокейна лига в Лавал, за да научи професионалната игра, Бек трябва да помогне за общия гол на Монреал на линии три или четири, за да постигнат около 50 до 60 гола, от които Канадиънс се нуждаят, за да бъдат печеливш отбор.

Със сигурност изглежда, че Канадиънс са уцелили в ранен избор от втори кръг в Бек. Исторически погледнато, този избор има само 30 процента шанс за успех, браво на скаутския екип, тъй като това са бонусите, които правят силно възстановяване.

Брайън Уайлд, базиран в Монреал спортен писател, ви предлага Call of the Wilde на globalnews.ca след всеки мач на Canadiens.