Звездата на Раптърс Скоти Барнс отсъства за неопределено време със счупен среден пръст на лявата ръка
Global News | 2024-03-02 | 16:28:18

ТОРОНТО (AP) — Звездата на Раптърс Скоти Барнс ще бъде извън игра за неопределено време, след като счупи средния пръст на лявата си ръка по време на първата половина на загубата в петък вечер до Голдън Стейт.

Барнс спечели наградата за Новобранец на годината в НБА през 2022 г. За първи път в Мача на звездите този сезон, високият 6 фута и 7 нападател влезе в мача в петък със среден рекорд в кариерата си от 20 точки, 8,3 борби и 6.1 асистенции.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Барнс беше заменен с малко под две минути игра през втората четвърт и отиде в съблекалнята за лечение. Кели Олиник започна третия период на мястото на Барнс.

„Очевидно, когато загубиш играч от All-Star в мача, това определено променя много неща,“

Треньор на Торонто каза Дарко Раякович. „Опитахме с различни състави, различни играчи тази вечер, дадохме възможности на много играчи там.“

Барнс завърши с 10 точки и шест борби за 16 минути, слагайки край на най-добрата си серия в кариерата от пет последователни дабъл-дабъла.

Раптърс (22-38), които загубиха две поредни загуби, продължават с четири домакински мача, когато приемат Шарлът в неделя вечер.