Звездата на Реал Мадрид и Англия Джуд Белингам спечели наградата Laureus за пробив
Breaking News | 2024-04-22 | 23:16:49

Джуд Белингам се присъедини към Новак Джокович и Айтана Бонмати като големите победители на Световните спортни награди Laureus, тъй като халфът на Англия спечели наградата за Световен пробив на годината в Мадрид.

Белингам стана първият футболист, спечелил честта в деня, след като вкара гол за късния победител на Реал Мадрид при победата им с 3-2 в Ел Класико над Барселона.

20-годишният футболист имаше изключителен първи сезон в Реал, откакто се присъедини от Борусия Дортмунд миналото лято, отбелязвайки 21 гола във всички състезания.

Джокович беше избран за световен спортист на годината на Laureus за рекорден пети път, след като спечели Australian Open, Откритото първенство на Франция и Откритото първенство на САЩ са водещи с 24 титли от Големия шлем за мъже на сингъл.

„За мен е невероятна чест да спечеля моята пета Laureus World Наградата „Спортист на годината“, каза Джокович.

„Сещам се за 2012 г., когато я спечелих за първи път като 24-годишен. Много съм горд да бъда тук 12 години по-късно, размишлявайки върху една година, която донесе на мен и моите фенове много вълнение и успех.

„Беше вълнуващо да се върна в Австралия миналия януари и да спечеля 10-ата си титла . Това е турнир, който е толкова скъп на сърцето ми и ме подготви за невероятни 12 месеца.

„Не бих могъл да постигна толкова голям успех без невероятен екип зад мен и вдъхновяващи съперници, които винаги са били ме тласна да бъда най-добрата версия на себе си.“