Звездите на Giants бяха невидими, тъй като защитата позволява на Saints да изглежда лесно
New York Post | 2023-12-18 | 07:11:23

НОВ ОРЛЕАНС — Всичко изглеждаше твърде лесно за Saints в Big Easy в неделя.

Беше зашеметяващо колко малко съпротива оказаха Джайънтс, особено през второто полувреме на загубата им с 24-6 от Ню Орлиънс в Superdome, като се има предвид, че те бяха наложили 12 загуби — 11 в защита, една на специални отбори — в предишния три игри.

В този случай Джайънтс не само не успяха да форсират обрат, но и не се доближиха до това, нито направиха големи игри в защита.

Техните звездни плеймейкъри — Кайвон Тибодо (едно овладяване) и Декстър Лорънс (две атаки) — може и да са били в защита на свидетели, тъй като са били толкова невидими.

Cornerback Adoree’ Jackson изигра най-лошия си мач като Giant, като имаше ръка в два Saints TDs и поддържаше гола на Ню Орлиънс жив с ненужно наказание за задържане.

Сигурността Джейсън Пинък се отказа от твърде много големи игри, както направиха и всички в задната част на защитата на Джайънтс, които играха толкова далеч от приемниците на Ню Орлиънс през целия мач, сякаш се страхуваха да не хванат грип от тях .

Когато беше помолен да опише защитата на Джайънтс с няколко думи, защитникът Боби Окереке каза: „Не много добре. Това е моята оценка.“

Гигантите почти не докоснаха куотърбека на светците Дерек Кар през целия мач (един чувал) и той завърши само с пет незавършени паса от 28 опита, хвърли три TD подавания и имаше 134,8 рейтинг на подаващи.

Светците бяха 6-за-12 при трети падения, докато Джайънтс бяха само 2 от 16.

вижте също

Томи Де Вито наказан от Светците, тъй като надеждите на Джайънтс за плейофите се разбиват при загуба

Твърде лесно.

Убийствената разлика беше неуспехът да се създадат обороти, което беше катапултирало Giants по време на поредицата от три победи, която направиха в тази игра.

„Възможностите за вкъщи са най-добрата гумичка в тази игра“, каза Окереке. „Когато играем страхотно, получаваме обороти, правим големи игри и създаваме инерция за този отбор да печели.“

Гигантите изоставаха само със 7-6 през първото полувреме.

След това те позволиха на светците да преминат 68 ярда в 10 разигравания, за да отворят второто полувреме и да поведат с 14-6 след подаване на Кар от 23 ярда към тайт енд Джуан Джонсън с Джаксън и Пинък доста късно в покритието.

Тогава Джаксън се отказа от непростимо приемане от 16 ярда на Фостър Моро на трети и 16.

Пет разигравания по-късно, при трето попадение от 6-ярдовата линия, Pinnock ненужно се намеси в приемащия A.T. Пери в ъгъла на крайната зона, за да им даде първи и гол от линията на 1 ярд.

Кар се свърза с Джими Греъм за TD в следващата игра за преднина от 24-6.

Отново изглеждаше адски лесно за Ню Орлиънс.

„Не е това, което искахме, след като спечелихме три поредни“, каза Пинок. „Искахме да запазим инерцията. Жалко.’’

Той нарече наказанието за намеса в паса „от моя гледна точка, лошо решение.“

„Лично аз, това вероятно беше една от най-лошите ми игри от гледна точка на продукцията“, каза Пинок. „Не ми хареса. Това беше силен удар срещу Juwan Johnson и PI … Трябва да се справя по-добре.“

Пинок също оплака неуспеха на Джайънтс да създадат обороти.

„Получаваме камъка“, каза той. „Когато не го правиш, това е резултатът. Ако се върнете назад и погледнете нашия рекорд и погледнете мачовете, в които сме нагоре, ние ще вземем топката. Трябва да вземем топката. Ние знаем това.“