Звездите на Висшата лига са „принудени да отменят луксозни ваканции“, тъй като плановете за зимната ваканция са провалени
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-01-08 | 15:05:35

Твърди се, че няколко играчи от висшата лига са отменили ваканцията си по време на зимната ваканция на Висшата лига поради повторения от третия кръг на ФА Къп.

Кристъл Палас, Евертън, Уулвс, Брентфорд, Лутън, Уест Хем и Нотингам Форест ще трябва да играят повторения, след като изтеглиха съответните си равенства от третия кръг. Манчестър Юнайтед ще се присъедини към тях, ако завърши наравно срещу Уигън в понеделник вечер в последния сблъсък от кръга.

Тези повторения ще се проведат след една седмица, трясък в средата на зимната ваканция на Висшата лига. Повечето клубове от най-високите класации са задължени да играят само два мача от лигата този месец, за да дадат на играчите почивка през втората половина на сезона.

И все пак някои играчи няма да получат толкова време за почивка, колкото се очакваше, благодарение на ФА Къп. Повторенията, които също се играят в четвъртия кръг, но вече не съществуват в по-късните кръгове, са част от историята на състезанието - но те също са противоречиви. Много мениджъри искат да ги видят бракувани поради претоварване на оборудването.

Според Daily Mail, няколко играчи от Висшата лига са отчаяно искали да избегнат равенство в третия кръг, след като са резервирали луксозно бягство. Някои от тези звезди сега пренаредиха плановете си след резултатите от уикенда.

Мачът на Палас с Евертън ще трябва да се играе отново след нулево равенство на Селхърст Парк, както и сблъсъкът на Брентфорд с Уулвс след 1-1 резултат в Лондон. Лутън успя да направи само нулево равенство срещу Лига 1 Болтън, докато Уест Хям бяха държани у дома от отбора на Чемпиъншип Бристол Сити. Нотингам Форест също не успя да победи отбор от трето ниво, тъй като Блекпул си осигури равенство 2-2 на терена на Сити.

Преди време преиграванията бяха наложени във всеки кръг от ФА Къп - включително финал - до определяне на победител в рамките на 90 минути. Повторенията бяха постепенно намалени през последните 30 години и сега има опасност да бъдат премахнати напълно. Очаква се Футболната асоциация да отмени повторенията на третия и четвъртия кръг през следващия сезон.

Какво е мнението ви за повторенията на ФА Къп? Кажете ни в коментарите по-долу!

„Това е реалност“, каза шефът на Forest Нуно Еспирито Санто. „Всички са наясно, че има голямо задръстване от игри и срещи всеки ден. Това е нещо, което трябва да гледат. Ако питате мен, мисля, че трябва да приключи в деня – продължения, дузпи и каквото и да е.

„Оставете на играчите малко повече време за възстановяване. Отборите от Висшата лига страдат от това. Знаете проблемите с контузиите и едно от нещата е количеството мачове, на които сме изложени."

Въпреки че мениджърите на Висшата лига не са за преиграванията, тези в клубовете от по-долната лига са. Те се разглеждат като ценни източници на приходи за клубовете под първите две дивизии, като приходите от билети се разпределят 50/50 между отборите домакини и гостуващите. Има и телевизионни пари.

Уигън ще бъде напълно наясно с това преди своите сблъсък срещу Червените дяволи. Равенството в понеделник вечер ще им осигури пътуване до "Олд Трафорд" - което е гарантирано по телевизията - и половината от приходите от билети. Около 75 000 фенове биха могли да присъстват на такъв мач.

Присъединете се към нашата нова общност WhatsApp! Щракнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk