Адам Фрейзър удари хоумър с два ръна в 9-ия ининг от победата на Роялс с 2-1 над Ейнджълс
AP News | 2024-05-11 | 06:32:48

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Адам Фрейзър удари хоумър с два ръна в деветия ининг и Канзас Сити Роялс се събраха за победа с 2-1 над злополучния Лос Анджелис Ейнджълс в петък вечер. първият му хоумър в 31 мача този сезон в късата врата в дясното поле. Фрейзър не бе домакинствал в 74 мача от миналия 30 юли с Балтимор.

Мелендес отбеляза три попадения за Канзас Сити, който спечели три поредни победи и седем от 10. Тайлър Дъфи (1-0) записа осми .

Jo Adell домакинства и Griffin Canning хвърлиха 5 2/3 нулеви ининга за Angels, които загубиха 16 от 21 след третото провалено спасяване на Estévez в последните му шест възможности.

Мат Тайс успя да удвои Джон Шрайбър в долната част на деветия, но Шрайбер получи двама играчи на земята, за да завърши първото си спасяване за сезона с новия си отбор.

Алек Марш удари седем, докато хвърли топка с един удар в шестия ининг при завръщането си от контузия, но Канзас Сити беше на два аута от втората си загуба за сезона, преди Роялс да се върнат. Марш не беше влизал, откакто беше ударен в лакътя от завръщащ се играч на 25 април.

Ангелите получиха страхотен мач от Адел, който направи гмуркащ улов на линията на Майкъл Маси в горната част на петия. Той отбеляза шестия си хоумър за сезона няколко минути по-късно, като удари 436 фута извън изкуствената скална формация отвъд оградата на централното поле на Big A.

Канинг се представи с най-добрия си старт в труден сезон, задържайки кралските отбори до три попадения и две пропускания с три удара. След като реливърът Адам Кимбър избяга от шестия ининг на Канинг, като удари Маси, Мат Мур и Луис Гарсия направиха по един нулев ининг, преди Естевес да го провали.

Нико Гудрум направи разходка и открадна база в дебюта си с ангелите, които го изтеглиха от освобождаване от Тампа Бей в четвъртък.

Луис Гийорме се удвои във втория си мач с Ангелите, които добавиха няколко временни ветерани, за да запълнят дупките от контузии, оставени от Майк Траут, Антъни Рендън, Брандън Друри, Луис Ренгифо и Мигел Сано.

ТРЕНЬОР СТАЯ

Роялс: LHP Даниел Линч беше върнат в Triple-A Omaha, за да освободи място за Марш, който излезе от 15-дневния списък с контузени.

Angels: INF Ehire Adrianza отиде в 10-дневния списък с наранени със спазми в гърба. Преместването е със задна дата към четвъртък.

СЛЕДВАЩО

LHP Тайлър Андерсън (2-4, 2.74 ERA) поема могилата за Лос Анджелис в третия мач от серията в събота, срещу Канзас Сити LHP Коул Рагънс (2-2, 3.38 ERA).