Даунс закъсня, за да запази Кьолн напред и да отложи решенията за изпадане в Бундеслигата за последния ден
AP News | 2024-05-11 | 17:56:18

БЕРЛИН (AP) — Деймиън Даунс отбеляза в добавеното време, за да запази надеждите на Кьолн за оцеляване в Бундеслигата в събота с победа с 3-2 у дома над Унион Берлин , който също се бори срещу отпадането.

Кьолн трябваше да спечели, за да има някаква надежда да се спаси от изпадане, а отборът стигна до два гола по-малко, за да отложи съдбата си за последния кръг следващия уикенд.

Щефен Тигес изравни в 87-ата минута за Кьолн, след което Даунс изведе победителя с глава в третата минута на добавеното време.

Унион разчиташе на Борусия Дортмунд да победи Майнц по-късно в събота и да избегне изпадане в зона на изпадащи в края на деня.

Също така, Фрайбург завърши наравно с Хайденхайм 1-1 в последния домакински мач на Кристиан Щрайх начело след повече от 12 години като треньор на Фрайбург. Щрайх беше най-дълго управлявалият треньор в Бундеслигата, но той каза през март, че ще се оттегли в края на сезона. Последният му мач ще бъде в Юнион Берлин следващия уикенд.

Лайпциг завърши наравно с Вердер Бремен 1-1, както и Борусия Мьонхенгладбах и Айнтрахт Франкфурт.

Холщайн Кил може да си осигури първото промоциране в Бундеслигата по-късно в събота, като избегне загубата у дома от Фортуна Дюселдорф, която е сигурен, че ще завърши поне трети във втора дивизия за плейофа за промоция.