Тотнъм се готви да „пробие“ срещу Ман Сити – Анж Постекоглу
Breaking News | 2024-05-12 | 11:02:49

Анж Постекоглу настоя, че Тотнъм ще „проби“ при гостуването на шампиона Манчестър Сити във вторник.

Мики Ван Де Победата на Вен в 82-ата минута помогна на Спърс да победи Бърнли с 2-1 в събота, за да скъса серия от четири поредни поражения и да намали изоставането от четвъртия Астън Вила до четири точки.

Вила може да си осигури футбол в Шампионската лига с победа над Ливърпул в понеделник, но поражение би оставило вратата леко открехната за Тотнъм.

Нагоре Спърс. pic.twitter.com/1IxTVHJaGH

— Тотнъм Хотспър (@SpursOfficial) 11 май 2024 г.

Тотнъм е домакин на Сити на Вторник в мач, който може да предизвика противоречия сред феновете, като се има предвид, че положителен резултат срещу хората на Пеп Гуардиола би увеличил надеждите на Арсенал за титлата.

Собствените възгледи на Постекоглу не бяха помрачени, когато той каза: „Все още имаме шест точки до Играй за. Това е ключовото нещо за нас.

„Има голям мач за нас във вторник вечер срещу Сити и това ще бъде страхотен тест за нас и за Шефилд Юнайтед.

„Аз мисля, че имаме всичко необходимо, за да направим мач (срещу Сити) и да играем нашия футбол и да видим къде ще ни отведе това.

„Те са изключителен отбор. Те и Арсенал са еталонът на състезанието в момента.

Вижте тази публикация в Instagram

Публикация, споделена от Висшата лига (@premierleague)

"Те са с 20 точки пред ние и ние имаме какво да компенсираме, но това е при нас, това са 95 минути футбол и ще имаме пукане.”

Това беше тактическо ощипване от Постекоглу, което помогна обърнат мача на Бърнли в полза на Спърс, след като той измести Ван Де Вен на ляв бек.

Тъй като Дестини Удоги и Бен Дейвис бяха изключени до края на сезона, Емерсън Роял напоследък беше заместник там, докато Оливър Скип стартира срещу Бърнли.

Въпреки това, Постекоглу обясни нежеланието си да измести Ван Де Вен от централната му защитна роля за гостуването на Сити.

Той добави: „Бях наясно с Мики, че той имаше няколко контузии и изискванията да играеш ляв бек са много по-различни от тези на централен бек.

„Това, което е по-важно, е какво се опитваме да изградим тук и не бях склонен да го пусна там само поради тази причина.

„Беше доста разстроен сезон и играх краен защитник, а не да играеш централен защитник е много по-различно от физическа гледна точка, но да, помислих си – за последната част от играта – има смисъл.

„Скипи някога щеше да може да играе повече от около 60 минути. Той не е играл от години и влизането на Раду (Драгусин) ми се стори много добро.

„И така, това ни помогна да преминем линията и голът на Мики беше изключителен.“