Актуализации на живо от Финалната четворка: Пърдю води в Северна Каролина в края на първото полувреме
Снимка: nbcnews.com
NBC News | 2024-04-06 | 01:42:48

Какво да знаете за мачовете от Финалната четворка при мъжете

No. Поставеният под номер 1 Purdue Boilermakers, воден от Zach Edey, водеше с 35-29 на полувремето срещу поставения под номер 11 N.C. State Wolfpack. Американският център Zach Edey имаше 14 точки и осем борби, за да изпревари Boilermakers, които бяха доминиращи отвътре. N.C. State не опита наказателно хвърляне през първото полувреме, докато Purdue опита само четири. По-късно тази вечер поставеният под номер 1 и действащ шампион UConn ще се изправи срещу поставения под номер 4 Алабама в първата игра на Финалната четворка на Crimson Tide. Започва в 20:49 ч. Победителите ще играят един срещу друг в мача за националната титла в понеделник. Преди 1 мин / 23:41 ч. UTCзадействане на икона за социално споделяне

Edey is back

Rebecca Cohen

Edey току-що потопи първия си кош от второто полувреме и за първи път от знака 4:42 през първото половината. Наближаваме половината от второто полувреме.

4m ago / 11:38 PM UTCsocial share icon trigger

Друг DJ, засилващ се за Wolfpack

Greg Rosenstein

N.C. Щатският DJ Horne запазва Wolfpack в тази игра. Старшият гард, който има средно 16,8 точки на мач, има 15 точки при 6-за-15 стрелба с 15 минути до края на мача.

Той беше ефективен особено в средния клас и носеше екипа си с DJ Burns, борещ се в нападение.

17m ago / 11:25 PM UTCsocial share icon trigger

Обръщанията са слабост на Purdue

Асошиейтед прес

Водени от Еди, Бойлърмейкърс са доминиращи в бордовете, класирайки се на шесто място в страната по процент отскок в атака. Те също така са девети по честота на наказателното хвърляне и втори по процент на стрелба за 3 точки.

Но Purdue е отборът с най-много загуби във Финалната четворка и Boilermakers не форсират много от себе си. Те биха могли да бъдат уязвими от опонент, който стреля горещо.

През първото полувреме Пърдю обърна топката 8 пъти, докато Н.С. Стейт имаше общо 5 пропуснати топки.

В този турнир: Purdue имаше нехарактерно слаб външен ден в регионалния финал срещу Tennessee, като бе победен с 33-9 отвъд дъгата. Boilermakers компенсираха това, като опитаха 33 наказателни удара срещу 11 за Volunteers и имаха 13 офанзивни борби срещу шест на Тенеси.

Преди 23 минути / 23:19 UTCsocial share icon trigger

Edey и Horne водят своите отбори по точки към второто полувреме

Zach Edey води Boilermakers с 14 точки през първото полувреме, а DJ Horne води Wolfpack с 13 точки, което ги прави най-резултатните в съответните им отбори досега.

25m ago / 11:17 PM UTCsocial share icon trigger

Следвайте подкаста „Bet the Edge“ на NBC Sports

Брайън Хамилтън, NBC Sports

Bet the Edge е вашият източник за деня в спортните залагания.

Вземете цялата информация на Джей Краучър и Дрю Динсик през делничните дни в 6 сутринта ET точно тук или където и да получите своите подкасти.

Преди 32 мин. / 23:10 ч. UTCsocial share icon trigger

Не е играта за наказателни удари

Ребека Коен

N.C. Стейт няма нито един наказателен удар през първото полувреме. Вълчата глутница не е стигнала нито веднъж до линията през първите 20 минути на игра.

А Пърдю има само четири, което доказва, че наказателните удари няма да доведат до резултат в това matchup.

37m ago / 11:05 PM UTCsocial share icon trigger

Purdue обхваща първото полувреме

Brian Hamilton, NBC Sports

Boilermakers водят Wolfpack с 6 на полувремето и по този начин покриват разликата в първото полувреме, което беше 5,

преди 41 минути / 11: 01 PM UTCsocial share icon trigger

Защо мъжете играят половинки, а жените четвъртинки

Ребека Коен

За разлика от мъжките си колеги, женските баскетболни отбори на NCAA играят игри от четири 10-минутни четвърти. Мъжете играят две 20-минутни полувремена.

Правилата за жени бяха променени през 2015 г., за да „подобрят потока на играта“, според съобщение на NCAA от 2015 г., обявяващо промяната.

Преди обявяването през 2015 г. женският колежански баскетбол също се играеше в две полувремена по 20 минути.

Както NBA, така и WNBA играят на четвъртини: NBA използва четири 12-минутни четвъртини, а WNBA използва четири 10-минутни четвъртини.

Преди 45 минути / 22:57 UTCsocial share icon trigger

Purdue maintains its lead at the half

Отигнала в съблекалнята, Purdue води с 35-29 срещу N.C. State.

Въпреки големия пробег в последните минути на полувремето, N.C. State не успя да намали разликата в резултата.

53m ago / 10:49 PM UTCsocial share icon trigger

Хорн води ралито на Северна Каролина

По-малко от четири минути до края на първото полувреме и DJ Horne на Wolfpack води рали в Северна Каролина. Purdue все още е предпочитан, но спредът в BetMGM е намалял до 8,5, като общият сбор на играта се покачва до 143,5 точки.

Преди 54 минути / 22:48 UTCsocial share icon triggerИзточник: nbcnews.com