Алън Шиърър избухна като „по дяволите неудобно“ Диого Джота и Иън Райт казват, че е „виждал всичко“, след като нападателят на Ливърпул падна за дузпа, вместо да вкара гол… и дори легендата на червените Джейми Карагър „не може да проумее“ това
Daily Mail | 2024-01-02 | 03:20:49

Хота се появи и хвърли топката в празната врата, но падна след минимален контакт на вратаря на Нюкасъл.

Бившият нападател на Арсенал и експерт Иън Райт разпита Джота в X, бивш Twitter.

Диого Хота остана с отворен гол, след като заобиколи Нюкасъл вратар Мартин Дубравка

Ливърпул получи дузпа, тъй като Жота падна при минимален контакт от Дубравка

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Предпочитам да падна за дузпа, отколкото да вкарам топката в празна врата! Видях всичко“, написа Райт.

Коментарът му предизвика отговор от Шиърър, като бившият нападател на Нюкасъл определи нападателя като „по дяволите смущаващ '.

Бившият защитник на Ливърпул Джейми Карагър добави, че "не може да проумее" защо нападател пада, когато бъде поставен на празна врата.

„Няма нужда да пада. Просто продължавай“, каза Карагър в предаването „Футбол в понеделник вечер“ на Sky Sports.

„Има най-малкото докосване, но това не го поваля. Там е само за да бъде поставен с левия ви крак.

„Той падна твърде лесно. Има ли контакт? Не мисля, че има много контакти.

Бившият защитник на Ливърпул Джейми Карагър каза, че „не може да проумее“ защо Джота ще падне

„Може би най-лекият контакт, но не вярвам, че играч би паднал, когато има празна врата, за да вкара топката в нея.

'Не мога да проумея това.'

Мо Салах реализира получената дузпа за втората си в мача, като египетската звезда също пропусна шут за първото полувреме.

Къртис Джоунс и Коди Гакпо също отбелязаха за домакините при победата с 4-2 над Нюкасъл.

Победата накара Ливърпул да отвори три точки преднина в горната част на таблицата.