Англия 16-14 Уелс: Джордж Форд играе ключова роля с две дузпи, докато отборът на Стив Бортуик надделява в сблъсъка на Шестте нации
Daily Mail | 2024-02-10 | 22:52:19

Гледките, миризмите и звуците на Whitton Road остават същите по време на разходката до стадиона. Годишното поклонение покрай сергиите с пресни понички и уличните проповедници. Опашките пред Cabbage Patch и продавачите на билети пътуваха от източен Лондон на запад. Имаше толкова познато, но и толкова много несигурност. Имаше 30 играчи в отборите за съботния мач, които не участваха в изданието на този мач през 2023 г. Стенописът на Оуен Фарел сега има призрачно присъствие на Западната трибуна. Съперничеството започна отново.

Алекс Ман едва ли щеше да бъде разпознат, ако се разхождаше по тези улици, но фланговият играч на Уелс, с втората си шапка, вкара опита точно преди полувремето време да даде преднина от два резултата на Уелс. Това беше резултат от дисциплината на уелците, които не допуснаха нито една дузпа през първото полувреме, докато Англия получи два жълти картона.

Джордж Форд реализира дузпа през второто полувреме полувреме за Англия в Туикенхам

Английският център Фрейзър Дингуол празнува, след като отбеляза гол в опит в сблъсъка срещу Уелс

Английските играчи празнуват след финала свирка, докато Ник Томпкинс от Уелс е обезсърчен

От първия ден Англия говори за вдъхване на живот обратно на това старо място. Те удължиха разходката си до стадиона и тичаха около периметъра на терена преди началото. Малки детайли, които сами по себе си няма да направят много, за да облекчат белега от само три победи тук в 10 игри. Всичко се свеждаше до тяхното представяне на терена, за да ускорят пулса, но това не се случи до 72-ата минута.

Англия направи три визити на Уелс 22 в първите 10 минути, но си тръгна с нула точки. Нова ера, стари проблеми. Ollie Chessum беше заблуден за висок удар на Keiron Assiratti и скоро към него се присъедини Ethan Roots, който нанесе удар, докато Уелс се втурваше към линията. Резултат: опит за изпълнение на дузпа.

Отне миг на отбранителен блясък, за да попречи на Уелс да продължи напред. Маро Итохе хвана новобранеца №10 Йоан Лойд, опитващ се да прокара топката от собствената си линия, и наложи дузпа за обрат. Англия избра схватката и Бен Ърл нахлу от базата, за да отбележи. Въпреки това, Джордж Форд беше обвинен, преди да има шанса да изстреля реализацията.

Англия удържа 25-фазова атака от Уелс. Перо в шапката на новия им дефанзивен треньор Феликс Джоунс, чието лице се появи на големите екрани, когато Джо Марлър вкара попадение, за да прехвърли топката. Беше търпелив, дисциплиниран и агресивен, но в последната минута на полувремето Англия отново беше пречупена. Рефел се намеси с обороти и разтоварвания, преди опитът на Ман да даде на Уелс първата преднина на полувремето тук в историята на Шестте нации.

Уелс трябваше да направи само 37 борби през първото полувреме – в сравнение със 117 от Англия – но краен защитник новобранец Камерън Уинет беше готов да се намеси с опит за спасяване на Елиът Дейли в началото на второто полувреме. Форд ритна началните точки на третата четвърт и имаше уязвимости в схватката на Уелс, когато те пуснаха новака Арчи Грифин, който не е титуляр в мач от Премиършип за Бат.

Англия спечели дузпа на сета и ритна в корнер. Те атакуваха през девет фази, преди Дейли да се прехвърли на Фрейзър Дингуол, чийто опит намали дефицита до една точка. Форд поема контрола над движението, насочвайки Уелс със спирални бомби и 50-22. Домакините започнаха да превземат територията и, когато Мейсън Грейди беше осъден за грях за умишлено почукване в 72-ата минута, номер 10 на Англия най-накрая изрита своята страна напред. Беше напрегнато до края, но и двата отбора чувстваха, че имат още какво да дадат.

Джейми Джордж от Англия признава публиката след победата на неговия отбор с 16-14

Бен Ърл от Англия празнува със съотборника си Тео Дан по време на победа срещу Уелс

Алекс Ман се гмурка, за да отбележи първия опит на Уелс по време на срещата им на Шестте нации срещу Англия

Уелс наполовина Йоан Лойд преобразува първият опит на неговата нация, когато те се изправиха срещу Англия

Старши треньорът на Англия Стив Бортуик в дискусия с четвъртия съдия по време на победата на неговия отбор