Арсенал 0-2 Ливърпул: Разточителните топчии са изхвърлени ОТ ФА Къп, тъй като късен автогол на Якуб Кивиор и попадение на Луис Диас в добавеното време насочиха отбора на Юрген Клоп към победа в мач от третия кръг на Емирейтс
Daily Mail | 2024-01-07 | 23:31:37

Отборът на Микел Артета спечели само един от последните си седем мача във всички турнири. След поредните поражения в лигата срещу Уест Хям и Фулъм, това равенство представляваше шанс да започнем да се връщаме в правилната посока, но вместо това само задълбочи внезапната несигурност около напредъка на клуба.

Арсенал имаше достатъчно шансове да спечели мача с галоп. Те ги пропиляха всичките. И пред лицето на тяхната небрежност, Ливърпул, който ги узурпира на върха на Висшата лига, призова още повече от борбения дух, който характеризираше техния скок нагоре, и организира върховен удар и грабване с два късни гола.

Ливърпул победи Арсенал с 2-0 в сблъсъка си за ФА Къп в неделя вечерта благодарение на автогол в 80-ата минута на Якуб Кивиор и впечатляващ удар на Луис Диас

Якуб Кивиор отклони топката покрай Арън Рамсдейл в 80-ата минута на мача

Луис Диас осигури победата на Ливърпул, като я стреля отблизо в добавеното време

Юрген Клоп беше възхитен от резултата след тежък мач на Emirates Stadium

Вашият браузър не поддържа iframes.

Тяхната победа, постигната въпреки отсъствието на техния талисман Мо Салах, който гостува на Купата на Африканските нации, ги премести в жребия за четвъртия кръг и даде нов огромен тласък на тяхната увереност. Импулсът в сезон, който някога се чувстваше сякаш ще принадлежи на Арсенал, се измести на север към Мърсисайд.

Арсенал трябваше да поведе след две минути. Аарон Рамсдейл, възстановен в стартовия състав в това състезание, стартира поле с дълъг ритник в посока на Рейс Нелсън.

Ливърпул: Алисон, Александър -Арнолд, Конате, Куансах, Гомес, Елиът (Брадли 75), Мак Алистър (Грейвънбърч 59), Джоунс (Кларк 76), Гакпо (Хота 59), Нунес, Диас.

Неизползвани резерви: Чеймбърс, Гордън, Макконъл, Келехър, Ниони.

Записани: Елиът, Александър-Арнолд, Грейвенбърч, Кларк.

Голове: Кивиор 80 OG, Диас 90.

Публика: 58 538.

Реф.: Джон Брукс (Лестършир).

Ибрахима Конате я наблюдаваше как се носи над главата му, сякаш смяташе, че ще се хвърли върху Алисон, но Нелсън спринтира към нея и заобиколи с топката вратаря на Ливърпул. Докосването му обаче го отведе встрани и когато той се опита да вкара топката, той успя да намери само страничната мрежа.

Арсенал скоро отново стигна близо . Трент Александър-Арнолд се втурна към топката, а Букайо Сака му я открадна и се втурна в наказателното поле. Той дръпна топката назад и тя попадна в Мартин Одегаард, който тъч и след това стреля покрай Алисон, който се блъсна в долната част на гредата. Нито Кай Хаверц, нито Нелсън успяха да реализират последващи шансове.

Ливърпул предложи много малко в отговор до средата на полувремето, когато Дарвин Нунез се издигна непокрит и срещна Харви Елиът изпълни корнер на осем ярда, но успя само да погледне удара си с глава доста широко. Това е позната история за Нунес: той получава шансове, но твърде често се бори да ги завърши.

Това беше само интерлюдия в превъзходството на Арсенал и, след като Сака заслепи защитата на Ливърпул със своята хитрост и работа с крака, домакините създадоха още една златна възможност, когато Одегаард избухна напред. Той постави топката на пътя на Хаверц, но Хаверц искаше твърде много време, за да се стабилизира и превърна удара си във вратата в грешен удар.

Бен Уайт ужили пръсти на Алисон с издигащ се удар, който вратарят преобърна и Хаверц стреля с глава от корнер, когато трябваше да отбележи. На тъчлинията Артета наблюдаваше с нескрито недоверие. Въздухът на разочарование сред феновете на домакините растеше и растеше.

Джарел Куанса даде топката точно преди полувремето, докато се опитваше да изведе топката от Защитата на Ливърпул, но Хаверц отново не успя да се възползва максимално от шанса и Арсенал беше почти наказан при удара на интервала, когато сладък удар от външната страна на дясната обувка на Александър-Арнолд се отби в гредата.

Ливърпул започна второто полувреме със силата на отсрочката. Александър-Арнолд вдигна брилянтен пас към пътя на Нунес и Нунес влезе навътре в десния му крак и отприщи яростен изстрел, който прелетя малко встрани от лявата греда на Рамсдейл, когато мнозина очакваха мрежата да се издуе.

Арсенал отключи защитата на Ливърпул с хитър свободен удар, който освободи Хаверц отляво на наказателното поле. Неговият чип през вратата се молеше да бъде преобразуван, но просто убягна на нахлуващия Уилям Салиба и когато падна при Сака, той успя само да го закачи.

Рамсдейл изглеждаше особено унил след второто място на Ливърпул гол на мача в неделя

Деклан Райс беше близо до отбелязване на гол с глава през първото полувреме на мача, но го прати малко встрани

Беше трудна вечер за суперзвездата на Арсенал Букайо Сака, който се бореше да влезе в мача

Резултатът в неделя вечерта накара отбора на Микел Артета да отпадне от ФА Къп

Сега беше ред на Ливърпул да пропилее шансове. Нунес се втурна към брилянтна централна топка 20 минути преди края и се нанесе върху Рамсдейл. По-уверен нападател щеше да поеме отговорност и да се отправи към гола, но Нунес се поколеба и се опита да подаде топката към Луис Диас. Диас прочете грешно пропуска. Той мина зад гърба му и друга възможност беше изчезнала.

Рамсдейл успя да спаси мача, за да прокара удар на Диас около гредата 15 минути преди края. От получения корнер Диого Жота скочи най-високо и победи вратаря на Арсенал с глава, само за да види как ударът се отби в гредата.

Ливърпул продължи да натиска. Те получиха свободен удар близо до ъгловия флаг и Александър-Арнолд застана над него. Малко са играчите, които са по-добри с мъртвата топка от капитана на Ливърпул и когато той огъна топката с темпото, Якуб Кивиор се опита да я избие с глава, но успя само да я отклони покрай Рамсдейл, за да изведе Ливърпул напред.

Арсенал започна отчаяно търсене на изравнителен гол, но когато Ливърпул проби отново дълбоко в добавеното време, Диас намери място от дясната страна на наказателното поле на Арсенал и удари високо в покрива на мрежата за да запечата равенството.

Арсенал е на пет точки от Сити в лигата, извън Купата на лигата и извън Купата на ФА