Арсенал 0-2 Уест Хем: Артилеристите изумени в битката за титлата, тъй като Томас Соучек и старото момче Константинос Мавропанос спечелиха знаменитата победа на Чуковете като гост
Daily Mail | 2023-12-28 | 01:30:22

Какво време за екипа на Микел Артета до равна линия. Какви щети може да причини това на сезон, който има толкова много да им предложи. Този отчаян резултат може да послужи за укрепване на ръката на Артета през януарския трансферен прозорец. Боже мой, има нужда от централен нападател. Но освен това, това беше нощ за страдание, нощ, в която стари недостатъци изплуваха на повърхността. Твърде много футбол и недостатъчен продукт. Твърде крехък отзад, където централният защитник Габриел беше виновен и за двата гола на Уест Хям. Ох.

Уест Хем от своя страна бяха великолепни и сега са шести в таблицата само на четири точки от място в Шампионската лига. Липсвайки ключови играчи и губейки своя майстор Лукас Пакета заради контузия на прасеца след половин час, те спечелиха това чрез гол във всяко полувреме от Томас Соучек и гръцкия централен защитник Константинос Мавропанос.

Константинос Мавропанос, център вляво, вкара при завръщането си в Арсенал, за да осигури победа с 2-0

Откриването на Томас Соучек беше отсъдено, след като VAR не успя да докаже, че топката е преминала край линията

p>

Джарод Боуен центрира за Соучек, за да вкара, а Арсенал обжалва, че топката е преминала линията

Вашият браузър не поддържа iframes.

Техният мениджър Дейвид Мойс изглеждаше смътно емоционален в края и нищо чудно. Както е сега, той ще напусне Уест Хем в края на сезона. Няма предложение за нов договор на масата. Какъв странен понякога може да бъде световният футбол. Казват, че отборът му не играе достатъчно атрактивен футбол. Е, за огромните редици от гостуващи фенове, разположени в единия ъгъл на Emirates, това представяне трябва да е изглеждало достатъчно красиво.

Голът на Soucek в 13-ата минута трябваше да да бъде потвърдено от VAR, след като изглеждаше, че топката може да е преминала линията, преди Jarrod Bowen да я пресече. Беше невъзможно да се каже на повторенията обаче и голът съвсем правилно бе оставен да остане.

Това се случи с отбора на Артета, когато загуби от Нюкасъл през ноември, разбира се. Арсенал пусна изявление, в което изрази безпокойството си през този уикенд. Този път ще е добре да не правят нищо. Защитата на Арсенал беше недостатъчна тук, а не реферът Майкъл Оливър и неговият екип.

Арсенал не беше ужасен в този случай. Ще играят по-зле и ще спечелят. Тези неща могат да се случат. Букайо Сака отбеляза греда при 0-1, а Габриел Жезус пропусна две добри възможности в минутите, последвали високия удар с глава на Мавропанос от корнер в 55-ата минута.

Емирствата обаче се чувстваха разтревожени тук. Струва си да припомним, че сме едва в средата на сезона. Въпреки това това беше отрезвяваща Коледа за Арсенал. Гуардиола и неговият отбор Сити нямат нужда да питат два пъти, когато става въпрос за използване на слабостите, а Арсенал започва да проявява малко.

Това не е време за коляно - резки реакции. Арсенал е втори преди мача с Фулъм в новогодишната нощ. Те участват в надпреварата и досега са се радвали на впечатляваща кампания в Шампионската лига.

Уест Хям в крайна сметка получи гола след продължителна проверка от служители на VAR

Гостите претърпяха удара от загубата на Лукас Пакета поради контузия през първото полувреме

Букайо Сака беше най-близо до Арсенал през първото полувреме, когато домакините се стремяха да изравнят

Мавропанос надскочи Габриел, за да хвърли поглед в ъгъла на Джеймс Уорд-Проуз от гредата

Тук нещата без съмнение щяха да бъдат различно, ако бяха вкарали в период на ранен натиск. Но удар на Сака и удар с глава бяха единствените усилия, които трябваше да спасят двете страни на Уест Хям да поведе.

Пакета имаше затруднения в един момент по време на топло- и не беше изненада, когато в крайна сметка той се поддаде и закуцука. Но пасът, който изигра, за да пусне Емерсън отляво в натрупването към гола, беше ключов.

Центирането на левия бек на Уест Хям трябва бяха разбрани от Габриел, но при опит да избият топката, тя удари неговия съотборник Александър Зинченко. Именно този рикошет позволи на Боуен да центрира и оттам Сучек се втурна незабелязан и отбеляза за първи път от десет ярда.

За всички въпроси относно законността на гола, за Арсенал все още беше ужасно да допусне, дори ако отговорът им беше оживен и интензивен.

Мартин Одегаард беше основният двигател на атаките на Арсенал, но срещу претъпканите редици на Уест Хем това беше непрестанен и до голяма степен невъзнаграждаващ труд. Сака стреля широко от дистанция, а след това Бен Уайт се стрелна напред, за да стреля с глава от пряк свободен удар малко по-близо до вратата.

Имаше и други моменти на обещание също. Габриел Мартинели стреля встрани, след като Хесус изпълни пас на Сака и самият Сака беше този, който трябваше да се приближи най-близо преди полувремето, следвайки сладък пас на Одегаард, за да нанесе нисък удар към вътрешната страна на близката греда. Три инча отляво и топката беше в мрежата.

На полувремето имаше притеснение, но не и криза. Арсенал натискаше и натискаше, докато дъждът започна да вали. Деклан Райс прескочи гредата от 25 ярда, преди Мартинели да центрира към далечната греда, но никой в ​​червено не реагира.

И след това аут за пореден път от нищото, Уест Хям вкара втория си гол.

Отборът на Мойс спечели корнер и когато Джеймс Уорд-Проуз нанесе замах, Мавропанос надскочи Габриел да насочи удар с глава през вратата и първо в долната част на гредата, а след това и в далечната греда.

Артета изглеждаше ужасен и нищо чудно. Междувременно Мойс празнува леко, вероятно осъзнавайки предстоящия бараж.

Босът на Арсенал Микел Артета изглеждаше ужасен, след като Уест Хям удвои преднината си на Емирейтс

Бивша звезда на Уест Хем допусна дузпа, фаулирайки Емерсън в добавеното време на второто полувреме

Спаси Дейвид Рая от Саид Бенрахма в един от малкото положителни моменти за домакините

Райс усети вкуса на поражението срещу бившия си отбор, докато Арсенал претърпя неуспех в битката за титлата

Босът на Уест Хем Дейвид Мойс отпразнува първата победа като гост в мениджърската кариера над Арсенал

Наистина пристигна по отношение на ударите към вратата. Бяха общо 30. Но моментите на истинско безпокойство бяха малко за Уест Хям. Жезус се провали с два удара с глава – вторият беше лош пропуск – докато Сака падна над крака на Анджело Огбона в наказателното поле и не получи абсолютно нищо. Още едно добро обаждане.

Трябваше да има дузпа при смърт, ум и личен момент на ужас за Райс срещу стария му клуб.

Неговото пътуване срещу Емерсън в 94-та минута беше на уморен играч и с привържениците на Уест Хям, готови да му се подиграват през останалото време, той без съмнение изпита облекчение, когато видя Дейвид Рая да се гмурка остана, за да спаси удара на Саид Бенрахма.

За истинска утеха, то дори няма да се е регистрирало.