Арсенал пропуска Световното клубно първенство през 2025 г. след поражението на Байерн Мюнхен, тъй като съставът е потвърден
The Mirror | 2024-04-17 | 00:13:19

Арсенал получи бърз двоен удар, тъй като загубата им в Шампионската лига от Байерн Мюнхен не само ги изпрати от Шампионската лига, но и управлява ги извади от Световното клубно първенство през 2025 г.

Ударът с глава на Джошуа Кимих в 63-ата минута се оказа достатъчен, за да вкара гигантите от Бундеслигата в полуфинала на първокласното европейско състезание. „Артилеристите“ не успяха да намерят начин да преодолеят Мануел Нойер, тъй като европейските мечти на клуба приключиха на „Алианц Арена“ дни след като надеждите им за титлата във Висшата лига претърпяха удар след поражението им от Астън Вила.

Отборът на Микел Артета пристигна в Германия при равни условия след драматично равенство 2-2 на Емирейтс преди малко повече от седмица. Босът на Арсенал призова неговия отбор да промени европейската си история.

Това обаче не трябваше да бъде за отбора на северен Лондон, като поражението им потвърди, че последният европейски отбор ще се класира за Световното клубно първенство следващата година. Арсенал ще се присъедини към Барселона, Манчестър Юнайтед, Ливърпул и Милан, за да пропусне.

Европа държи 12 места за разширения формат на състезанието, което ще се играе в Съединените щати през юни и юли 2025 г. Общо 32 отбора от шест конфедерации ще участват в учредителното събитие.

Шампионска лига победителите от 2021, 2022 и 2023 затвърдиха своето място в спечелването на състезанието, като видяха Челси, Реал Мадрид и Манчестър Сити сред първите потвърдени отбори. Представянето в Шампионската лига през последните сезони и настоящия сезон доведоха до класиране на Байерн Мюнхен, Пари Сен Жермен, Интер Милано, Порто, Бенфика, Борусия Дортмунд и Ювентус, докато Атлетико Мадрид си осигури мястото в резултат на отпадането на Барселона от тазгодишния турнир състезание.

Арсенал трябваше да спечели състезанието, за да си осигури гарантирано място в САЩ. Неуспехът на "артилеристите" да направят това възнаграждава представянето на ФК Залцбург.

Включването на австрийската страна може да е изненадващо, но нациите имат право само на две участия от ФИФА. Само ако дадена държава има множество континентални шампиони, това ограничение може да бъде пренебрегнато. Правилото предвижда Залцбург да се класира, въпреки че е класиран под Ливърпул, Барселона и Милан.

На други места, успехът на Бразилия в Копа Либертадорес доведе до класиране на Фламенго, Палмейрас и Флуминензе чрез турнира, като шест отбора трябва да дойдат от Южна Америка. КОНКАКАФ ще изпрати Сиатъл Саундърс, Клуб Леон и Монтерей.

Азия ще види отбора на Саудитската професионална лига Ал Хилал да се състезава в допълнение към японския Урава Ред Даймъндс. Африка вижда Al Ahly и Wydad да се присъединят съответно от Египет и Мароко, Окланд Сити в Нова Зеландия ще представлява Океания. Още девет отбора ще се класират за турнира.

и ще получите ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия