Астън Вила представи холивудски край пред Том Ханкс, но Юрген Клоп ще се надява на по-спокойно сбогуване с Ливърпул, пише ТОМ КОЛОМОСЕ след вълнуващото равенство 3-3
Daily Mail | 2024-05-14 | 02:02:51

Що се отнася до Юрген Клоп, мениджърът на Ливърпул ще се надява на по-спокоен прощален мач, когато неговият отбор се изправи срещу Уулвс в неделя, докато германецът маха за сбогом на Анфийлд след девет години.

И все пак нощта беше изцяло за Вила. „Хайде да отидем в Шампионската лига, скъпа!“, изкрещя Еми Мартинес към привържениците, които останаха, за да благодарят на своя отбор за хубавия сезон. Те все още не са там, но ще бъдат, ако Тотнъм не успее да победи Манчестър Сити във вторник. Да си помислим, че Дюран беше на терена само поради контузия на друг резерва, Николо Дзаниоло.

Джон Дюран спечели късна скоба, за да спечели на Астън Вила жизненоважна точка в надпреварата им за върха четири

Унай Емери беше възхитен от завръщането на своя отбор, след като изглеждаха, че са на път за поражение

Еми Мартинес допусна рядка грешка в началния етап на мача, за да даде преднина на Ливърпул

Това беше рядка грешка на Мартинес в мач, в който Вила можеше да си осигури място в Шампионската лига през следващия сезон

Вила пропиля достатъчно шансове да спечели мача удобно, но изостана поради собствените си грешки.

Гумането на Мартинес даде ранна преднина на Ливърпул и въпреки че Юри Тилеманс изравни, Коуди Гакпо възстанови предимството на гостите, а удивителен пропуск на Диего Карлос означаваше, че те все още бяха напред на полувремето .

Когато Джарел Куанса заби с глава точно след почивката, изглеждаше, че Вила се насочва към четвърта поредна загуба във всички състезания – само за Дюран да напише неочакван обрат.

За всички възможности, които направиха, Вила изглеждаше толкова разтегнат, когато Ливърпул имаше топката и ако Спърс победят Сити, хората на Емери ще трябва да бъдат много по-стабилни, ако се нуждаят от резултат в намиращия се във форма Кристъл Палас в неделя.

Със 79 точки на таблото и сигурен футбол в Шампионската лига, Клоп можеше да си позволи да бъде позитивен, посочвайки, че отборът му няма за какво да играе, но е показал отношението на победителите.

След последните си колебания Вила се нуждаеше от бързо бягство, но вместо това имаше най-лошия възможен старт.

С Лукас Дигне, който се отдръпна от него, Харви Елиът размени подавания с Мохамед Салах и нанесе центриране, което подсече Пау Торес, но трябваше да бъде рутинна претенция за Мартинес.

Вместо това вратарят на Вила се озова в ужасна бъркотия, разсипвайки топката и я избутвайки над линията, докато се опитваше да я събере. Вила бяха зашеметени.

Салах премина покрай Дине и видя, че ударът му се отклони точно встрани, преди Върджил ван Дайк да нанесе свободен удар с глава в Холте Енд.

Харви Елиът празнува с Мохамед Салах, след като центрирането му беше отклонено към Мартинес

Youri Tielemans срещу хода на играта уволни Астън Вила назад след добра работа от Оли Уоткинс

Коуди Гакпо отбеляза, за да даде отново преднина на Червените 23 минути след сблъсъка

И все пак Вила скоро щеше да изравни достатъчно. Оли Уоткинс направи на Джарел Куанса това, което Муса Диаби беше направил на Джо Гомес миг по-рано, а целта на Тилеманс от 18 ярда беше вярна. Когато Алисон беше блокиран, той изпъчи в мрежата.

С отбранителна линия, висока като хвърчило, Вила поеха риск и със сигурност Ливърпул си върна водене, когато Салах го изстреля напречно, Луис Диас намери припокриващия се Гомес и кръстът беше вкаран с длан от Мартинез в пътя на Гакпо, който докосна вратата.

Леон Бейли беше най-оживеният играч на Вила и когато премина отвъд Алексис Мак Алистър, Уоткинс чакаше на далечната греда и второто изравняване изглеждаше сигурно.

Имаше дълго забавяне, за да се види дали Джо Гомес е бил в засада при натрупването към гола на Гакпо

Джарел Куансах вкара брилянтен удар с глава да даде преднина от два гола на Червените в началото на второто полувреме

Оли Уоткинс смяташе, че е вкарал 20-ия си гол във Висшата лига за сезона, но той беше отменен от VAR

По някакъв начин Карлос – от двор – успя да пресече топката покрай далечната греда. Това беше един от пропуските на сезона и Вила не завърши там.

Две минути преди почивката Джон Макгин прати Диаби чист и от централно попадение позиция, французинът дори не успя да уцели целта. Вече раздразнени от Диаби, гневът на феновете на домакините избухна, когато той опита удар със задна пета към Бейли, вместо да изстреля.

След като допусна толкова рано през първото полувреме, Вила направи същата грешка. Карлос препъна Диас, Елиът завъртя свободния удар към далечната греда, където Куанса надскочи много по-малкия Дигне и заби превъзходен удар с глава от далечната греда.

Дюран използва главни букви от Алексис Мак Алистър да отбележи първия си гол, преди да вкара щастлив втори, за да върне Вила на нивото

Ливърпул предаде трите точки от това, което беше удобна преднина през второто полувреме

Актьорът Том Ханкс присъства и отпразнува холивудския край на мача на Астън Вила

Юрген Клоп не успя да вземе победа в последното си гостуване като Ливърпул мениджър

Шансовете продължаваха да текат и Вила продължаваше да се проваля, тъй като Заниоло стреля твърде близо до Алисон малко след като влезе в игра. В другия край Мартинес се справи добре, като отказа Доминик Собошлай и направи още по-добра спирка от Трент Александър-Арнолд.

Тогава Вила придоби нова надежда. Секунди след гребане с Емери, резервата Дюран вкара гол от границата на наказателното поле – и незабавно имаше още един спор с мениджъра си, който видя последния жълт картон.

Но трябваше да има още една забележителна глава, тъй като Диаби завъртя през халфовата линия и неговият свръхудар през топката удари бедрото на Дюран и прелетя покрай безпомощния Алисон. Все още имаше време Алисон да спаси от Диаби и Ван Дайк да оцелее след дузпа в края на една сензационна вечер.