Бърнли 0-2 Евертън: Отборът на Шон Дайш лесно стигна до четвърта поредна победа във Висшата лига, тъй като бившият шеф на Кларетис се радва на комфортно завръщане в Търф Мур благодарение на головете на Амаду Онана и Майкъл Кийн
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2023-12-16 | 22:01:04

Dyche получи топло посрещане, когато отиде до залата с фенове на Бърнли, които показаха повече класа от своя председател Алън Пейс, който отказа да спомене бившия си мениджър в програмните си бележки.

Съставът на Евертън включваше трима бивши любимци на Turf Moor Джеймс Тарковски, Кийн и Дуайт Макнийл. За Бърнли най-позитивната новина беше, че Лайл Фостър бе назначен сред резервите и беше въведен на почивката.

Амаду Онана вкара, когато Евертън подпечата комфортна победа с 2-0 над Бърнли на Търф Мур

Това беше печелившо завръщане в Търф Мур за бившия мениджър на Бърнли Шон Дайч

Огромният удар с глава на Онана даде преднина на Евертън, когато той надскочи този на Бърнли защита

Вашият браузър не поддържа iframes.

Южноафриканският нападател игра за последно през октомври, за да получи подкрепа за психични проблеми.

Евертън атакуван краят, в който собствените им привърженици бяха събрани за първото полувреме и Бърнли беше принуден да се защитава като смел отбор на Дайч.

Макнийл можеше да открие резултата след 10 минути, когато той насочи гол с глава, след като бе избран от Джак Харисън.

След това Дара О'Шей получи отличен блок, за да откаже Джеймс Гарнър след кимване -надолу от Доминик Калвърт-Люин.

Домакините не можаха да издържат на напрежението дълго. Джеймс Трафорд направи брилянтно спасяване от Калвърт-Люин, но от следващия корнер Евертън вкара.

Макнийл центрира към далечната греда, където Онана лесно изгуби своя страж Джош Браунхил да атакува с глава от близко разстояние. Това беше вторият гол на белгийския полузащитник за сезона – другият също дойде срещу Бърнли в EFL Cup.

Първото сериозно начинание на Бърнли в противниковото наказателно поле беше осуетен, когато Abdoulaye Doucoure блокира от Jacob Bruun Larsen.

Но Евертън заслужено увеличи преднината си след 26 минути чрез невероятен източник. Кийн не беше започвал във Висшата лига от август и играеше само поради отстраняването на Джарад Брантуейт.

Защитникът на Toffees Майкъл Кийн удвои преднината на отбора си с гол на бракониери от близка дистанция

p>

Отборът на Винсънт Компани показа разочароващо представяне, след като допусна нова загуба

Вратарят на Евертън и Англия Джордан Пикфорд направи едно запомнящо се спасяване, но то беше до голяма степен удобен следобед за него

Когато Джеймс Тарковски изстреля фаул на Джордан Пикфорд, изстрелът на Кийн беше париран от Трафорд, но се отби в пътя му чрез О'Шей.

За втори път, големият защитник вкара в мрежата за първия си гол от април и празнува срещу бившия си отбор, както го мисли.

Бърнли имаше един златен шанс да върне гол преди почивката, когато Витиньо стигна до линията и центрира ниско към Амдуни на далечната греда.

Това щеше да е влизане без чудесно плъзгащо се прихващане от Бен Годфри – при първия му старт във Висшата лига за сезона.

Винсънт Компани се нуждаеше от момент за добро настроение, така че пристигането на Фостър беше навременно.

Бърнли показа повече атакуващ импулс, но не достатъчно. Годфри фаулира Уилсън Одобърт на 30 ярда от вратата и свободният удар на Ларсен беше отстранен. Фостър се опита да покаже, че е готов за мач, като бутна Нейтън Патерсън в таблата, докато те се изправяха.

Бърнли бяха ограничени от физическите качества и тактическата дисциплина на Евертън в Turf Moor

Евертън вече записа четири последователни победи във Висшата лига, откакто Карло Анчелоти беше начело преди две години

Пикфорд показа добра концентрация. Тъй като до голяма степен беше зрител, той се хвърли отдясно, за да защити отразения удар на Амдуни.

Евертън остана заплаха при стандартните положения, където Трафорд срещна проблеми. Той успя да достигне един пряк свободен удар от Джеймс Гарнър, но пропусна следващия корнер и беше облекчен и Кийн удари гредата от малък ъгъл.

Бърнли също удари рамката с отлично полуволе на Берге, което се блъсна в гредата.

В по-голямата си част Dyche се радваше, че отборът му успя да влезе в добра форма и да спечели точките. В края на краищата това беше тактиката, която спечели на Бърнли две промоции и участие в Европа.

Източник: dailymail.co.uk