Бърнли 0-2 Ливърпул: Дарвин Нунес и Диого Хота постигат удари, за да подпечатат и трите точки за гостите, докато отборът на Юрген Клоп се изкачва на върха в таблицата на лигата след победа на Turf Moor
Daily Mail | 2023-12-26 | 01:11:06

Това чувство обаче не беше заразно за феновете на домакините. Понякога Turf Moor се чувстваше като Turf Morgue. Би било трудно да се опише атмосферата като разочарована или раздразнена от представянето, беше просто мълчание - отборът на Винсент Компани не успя да сложи ръкавица на Ливърпул.

Би било странно да се каже, че Червените са под най-доброто си ниво, тъй като хората на Клоп можеха лесно да натрупат висок резултат, като играчите се редуваха да пропускат чисти положения. Но в друг ден Бърнли можеше да изравни и да накаже разпуснатостта на Ливърпул.

Ливърпул се изкачи начело в таблицата на Висшата лига след победа с 2-0 срещу Бърнли на Boxing Day

Дарвин Нунез (в средата) откри резултата със спокоен удар в шестата минута

Смяната Диого Жота по-късно удвои предимството на червените, след като влезе в игра пейка

Вашият браузър не поддържа iframes.

По времето, когато Йохан Берг Гудмунсон прехвърли гредата от близко разстояние в единствения реален шанс на Бърнли, обаче, Кларетс имаха голям късмет, че все още са в играта. Ливърпул, който водеше с 1-0 по това време, видя два отменени гола и пропусна множество ясни положения.

Освен петминутното вълнение през второто полувреме, хората на Kompany не предложиха никаква причина да предполагат, че изобщо ще се борят в битката за оцеляване. Вместо това, застрашеният от изпадане отбор прекара деня като статисти в демонстрация на тренировки по стрелба за нападателите на Ливърпул.

Липсата на защитна стомана на Бърнли беше приветствана от аут -of-form Нунес, който може би е поставил „вкарването на гол“ на първо място в коледния си списък. Той получи наградата си с добър крак встрани, за да сложи край на головата суша, която започна след 2 ноември и продължи 12 мача.

Уругваецът започна движението, беше разтърсен, но се изправи и направи късен пробив към наказателното поле, където Коди Гакпо дръпна топката обратно към Нунес, за да я подаде в далечния ъгъл. След няколко лоши пропуска и прибързани удари през този сезон, финалът беше спокоен.

Младият вратар Джеймс Трафорд нямаше шанс с гола на Нунес, но звездата на Триумфът на Англия до 21 години показа почти перфектно представяне оттук нататък, осуетявайки Райън Грейвънбърч, Мохамед Салах и Уатару Ендо с пълни спасявания.

Бърнли бяха често архитектите на собственото им падение, тъй като небрежността доведе до повече шансове на Ливърпул, като Джордан Бейер почти подари на Нунес втори гол, като загуби топката. Витиньо също изпусна от поглед дълъг пас и позволи на Коди Гакпо да направи добро отваряне.

Салах удари гредата и видя още един преобърнат от Трафорд. Gakpo вкара топката в мрежата в 28-та минута, докато играчите на Ливърпул се редуваха да тестват Трафорд, но Бърнли бяха спасени от малко мек фаул при натрупването, като Нунез беше оценен като преодоля Чарли Тейлър.

Местоположението на дупките в Бърнли прави мениджърите по-податливи на малко устни от страна на феновете, тъй като от тях се изисква да маршируват през терена на полувремето, а Компани беше жертва на освирквания от домашните привърженици в Barnfield Construction Stand на почивката.

Отборът на Юрген Клоп вече има две точки пред Арсенал, който играе с Уест Хем в четвъртък

Смяната Жота удари от тесен ъгъл, за да гарантира, че Ливърпул си тръгна с трите точки

Харви Елиът също намери вратата, преди да я види изключена от VAR

Тези фенове обаче най-накрая бяха отхвърлени в живота след 55 минути, когато реферът Пол Тиърни изключи какво щеше да бъде втори гол на Ливърпул, който да сложи край на надпреварата. Това се случи след удар с участието на Харви Елиът и Грейвънберч, но Салах пречеше на играта и засада.

Играчите на Бърнли повториха новооткритата енергия на терасите тъй като изведнъж те бяха по-бързи да губят топките и играха с известна вяра в притежанието. Уилсън Одоберт беше изборът на групата и французинът почти изравни срещу хода на играта.

Френското крило, подписа от Троа през лятото , премина покрай Трент Александър-Арнолд и провеси топката във въздуха за резервата Гудмунсон, но опитният исландски национал стреля с глава в задната греда, а Алисон се промъкна през голлинията му.

Бърнли не успя да се справи с отбора на Юрген Клоп в мача от Boxing Day

Отборът на Венсан Компани беше слаба опозиция и Ливърпул няма да научи много уроци

Но всякакви мисли, че борещите се за изпадане ще спечелят незаслужена точка с късен гол, бяха разпръснати в добавеното време, когато резервата Джота, с едно от първите си докосвания на топката , вдигна топката в ъгъла на полето с шест ярда и се насочи за секунда.

Това означаваше, че Клоп, въпреки всичките му мърморения относно коледния график в английския футбол, продължава 100-процентовия си рекорд от победи във всеки мач на Boxing Day с Ливърпул, отбелязвайки 19 гола и допускайки само един в тези мачове.

За разлика от предишни години, като разбиването на втория Лестър с 4-0 в изявление, Бърнли беше слаба опозиция и не могат да се научат твърде много уроци.

Но в средата на етапа Клоп и Ко вървят добре и изключват Ливърпул от надпреварата за титлата на ваш риск.