Барселона 1-4 ПСЖ (agg 4-6): Късният двоен удар на Килиан Мбапе запечатва зашеметяващо завръщане, за да резервира полуфинал в Шампионската лига за френските грандове, докато червеният Роналд Араухо предизвиква колапса на Каталуния
Daily Mail | 2024-04-17 | 02:23:05

Големите обаждания бяха срещу тях и ПСЖ се възползва с превъзходния Усман Дембеле срещу бившия си клуб и смъртоносния Мбапе, когато трябваше да бъде.

Барселона направи 1-0 през нощта в 12-та минута с гол, отбелязан от Рафиня, но отбелязан от Ламине Ямал.

Дубълът на Килиан Мбапе завърши зашеметяващото завръщане на ПСЖ срещу Барселона на Вторник

Френската звезда запази нервите си от дузпа, за да поведе отбора си с общ резултат 5-4

Мбапе вкара втория си гол на вечерта в добавеното време, за да изстреля ПСЖ на полуфиналите

Рафиня изстреля испанските грандове с две преднини общо с първия гол за вечерта

Но червеният картон на Роналд Араухо в средата на първото полувреме преобърна втория крак наопаки

Вашият браузър не поддържа iframes.

Араухо пусна дълъг пас към него и за първи път в мача тийнейджърът се изправи срещу Нуно Мендеш. Левият защитник на ПСЖ нямаше никакъв шанс, тъй като Ямал пусна рамо и ускори покрай него до линията, откъдето дръпна гърба на Рафиня, за да скрие Джанлуиджи Донарума на близката греда.

ПСЖ: Донарума; Хакими, Маркиньос, Ернадес, Мендес; Заир-Емери (Угарте 80'), Витиня, Руис (Асенсио 77'); Дембеле (Муани 88'), Мбапе, Баркола (Лий 77')

Мениджър: Енрике

Голове: Дембеле, Витиня, Мбапе (2)

Жълти картони: Мбапе, Руис, Маркиньос

Червени картони: Няма

Неизползвани резерви: Навас, Рамос, Перейра, Мукиеле, Солер, Бералдо, Скриниар, Тенас

Съдия: Ковач

Това беше идеалното начало за Барселона, но тенът на играта се промени драстично през половин час, когато беше решено, че Араухо е свалил Брадли Баркола точно преди да нахлуе в зоната .

Ковач го изгони и това беше печелившо за ПСЖ, тъй като Шави веднага смени Ямал, за да може да изведе Иниго Мартинес.

Пет минути преди почивката ПСЖ беше равен през нощта. Баркола центрира отляво. Той мина покрай Килиан Мбапе, но Усман Дембеле пристигна отдясно, за да го разби в покрива на мрежата.

Сега беше 4-3 и Дембеле почти изравни. общ резултат, но удар от воле на полувремето. Колкото по-враждебно беше настроена домакинската публика срещу бившия нападател на Барселона, толкова повече той изглеждаше готов за мача.

ПСЖ изравни резултата в 54-та минута след удар на Витиня прониза през тълпа от играчи от края на зоната и покрай Тер Стеген. Следващото решение, което беше срещу Барселона, провокира Шави да ритне натрупване и му беше показан червеният картон.

Това означаваше, че той не беше в техническата си зона, за да види как Мбапе прави общ резултат 4-5 от дузпа, след като Жоао Кансело свали Дембеле. Де ла Фуенте беше следващият, който беше изгонен, преди злодеят от първия мач за ПСЖ Джанлуиджи Донарума да стане герой на ПСЖ при второто спасяване от Левандовски.

Това случайността изглежда беше катализаторът за Барселона да намери отново своята вяра. Привържениците на домакините скандираха: „Да, ние можем“, точно както направиха през 2017 г., когато спечелиха с 6-1, за да преминат, и въпреки всичко, което Донарума беше направил голямо спасяване, той все още изглеждаше проблем от центриранията.

ПСЖ бяха близо, но паникьосани и една загуба на топката даде на Левандовски нов шанс да изравни равенството, но Маркиньос се плъзна и прати топката в корнер.

Бившата звезда на Барселона Усман Дембеле изравни резултата за ПСЖ през нощта със стабилен удар

Витиня отбеляза сензационен удар от далечна дистанция за да постави общо 4-4 на ПСЖ

Миг по-късно Шави беше изгонен от рефера за яростна реакция в техническата зона

Група фенове на Барселона случайно хвърлиха бутилки по автобуса на собствения си отбор преди началото на мача

Рафиня почти отбеляза директно от този корнер, но Донарума го преобърна за още един корнер и когато това беше изчистено, ПСЖ проби, за да постави равенството извън съмнение.

Тер Стеген спаси брилянтно два пъти, но когато топката се върна към Мбапе, той получи втория си гол за вечерта и нанесе последния фатален удар на стремежа на Барселона за Шампионска лига. За ПСЖ мечтата за първа европейска купа оцелява до полуфинал срещу Борусия Дортмунд.