Морел постига тайбрек HR срещу Диас на 9-то място, а Къбс надделява над Метс с 3-1, след като развали офертата на Северино без попадение
AP News | 2024-04-30 | 03:44:35

НЮ ЙОРК (AP) — Кристофър Морел удари хоумър с два ръна срещу Едуин Диас, за да хване девети- равенство в ининг и Чикаго Къбс победиха Ню Йорк Метс с 3-1 в понеделник вечерта, след като бяха задържани без попадение от Луис Северино в осмия.

Денсби Суонсън отдели Северино без никой в ​​осмия за първото попадение на Чикаго , поставяйки рънъри на първи и втори след водещо ходене до Майкъл Буш.

С рънъри в ъглите и един аут, пинч-хитърът Ник Мадригал удари счупена бухалка на третия бейзмен Джоуи Уендъл, който имаше току-що въведен за защита. Уендъл лесно можеше да изхвърли Буш в плочата, прекъсвайки изравняващия ход. Вместо това ветеранът в полето взе необмислено решение да опита за двойна игра в края на ининга. Мадригал победи щафетата до първи и Къбс изравниха с 1-всичко.

Брандън Нимо отбеляза своя 13-и водещ домакин в кариерата си за Метс, но Джеймсън Тейлън ги затвори след това в бързо развиващ се дуел на питчърите които преминаха с главоломна скорост.

Тейлън допусна четири попадения в 7 1/3 ининга, като хвърли 57 от своите 78 подавания за удари.

Марк Лайтър младши (1-1) получи два аута за победата, а Хектор Нерис сработи около две разходки в деветия за четвъртото му спасяване. С двама бегачи на борда, той победи DJ Stewart и Brett Baty, за да завърши игра, която отне само 2 часа и 5 минути.

Майк Таучман удвои Диас (0-1) с един аут в деветия. Един аут по-късно, Морел направи бърза топка 3-1 към левия център за четвъртия си хоумрън.

Две аута срещу Иън Хап в четвъртия беше единственият бейзрънър на Чикаго, докато Северино не победи Таучман с подаване, водещ от седмия.

ТРЕНЕРСКА СТАЯ

Къбс: LHP Джъстин Стийл (разтежение на лявото подколенно сухожилие) се очаква да хвърли около 60-65 терена в сряда в началото на рехабилитацията за Triple-A Iowa. Възможно е той да се присъедини отново към ротацията на Чикаго след това, каза мениджърът Крейг Коунсел. Стийл е в списъка с контузени, откакто напусна старта си в първия ден на 28 март. ... RHP Кайл Хендрикс (разтежение на долната част на гърба) има тенденция да започне рехабилитация по-късно тази седмица, каза Коунсел.

Метс: RHP Kodai Senga (капсула за дясно рамо) се изправи срещу нападатели за първи път, откакто се нарани, хвърляйки 21 тренировки на живо за удари срещу второстепенни играчи на Citi Field. Senga каза на репортери, че ще се изправи срещу биячи още два пъти, преди да започне рехабилитация в второстепенната лига. Той каза, че смята, че ще може да се върне от списъка с контузени точно когато има право на 27 май или скоро след това.

Cubs RHP Хавиер Асад (2 -0, 2.00 ERA) започва във вторник вечер срещу LHP Sean Manaea (1-1, 3.33) във втората игра от серията от четири игри.