Чарджърс уволниха старши треньора Брандън Стейли след историческа загуба с 63-21 от Рейдърс
Снимка: nbcnews.com
NBC News | 2023-12-15 | 20:36:05

Треньорът Брандън Стейли и генералният мениджър Том Телеско бяха уволнени от Лос Анджелис Чарджърс в петък сутринта след една от най-лошите загуби във франчайза история.

Чарджърс стигнаха до плейофите миналия сезон, но са едно от най-големите разочарования тази година с 5-9, със загуби в пет от последните си шест мача. Те паднаха на последното място в AFC West след загубата с 63-21 в четвъртък вечерта в Лас Вегас от Рейдърс.

Това бяха най-много точки, позволени в историята на франчайза и маржът от 42 точки третият най-лош.

Стейли – който имаше общ рекорд от 24-25 – е третият треньор в НФЛ, който ще бъде уволнен този сезон, присъединявайки се към Джош Макданиелс от Рейдърс и Франк Райх от Каролина.

Това е първият път от 1998 г., че Чарджърс са направили треньорски ход през сезона.

Телеско беше генерален мениджър от 2013 г. насам. тимът направи само три плейофни изяви по време на неговия мандат и имаше общ резултат 86-95.

Когато Чарджърс изоставаха с 42-0 в края на втората четвърт, някои смятаха, че ходът трябваше да се случи на полувремето .

„Брандън Стейли. Мразя да го казвам, защото никога не искате да търсите работа на някого, но те трябва да го уволнят. Те трябва да правят история. Трябва да го уволнят на полувремето“, каза анализаторът на Amazon Prime Video Ричард Шърман. „Имаме Uber X споделено пътуване отвън и ще ви изпратим по пътя, защото в момента никога не съм виждал екип да излезе толкова невдъхновен.“

Докато Стейли е бил уверен в сигурността на работата си в миналото, титаничното поражение в четвъртък вечер го накара да постави под съмнение бъдещето си. Той каза „Не знам“, когато го попитаха дали все още ще води Чарджърс в петък.