Челси 1-0 Фулъм: Дузпа на Коул Палмър от първото полувреме печели триумф в тесното дерби на сините... докато отборът на Маурисио Почетино печели три поредни победи във Висшата лига
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-01-13 | 17:01:49

Времето ще покаже къде се нарежда това поражение в контекста на техния сезон, но не е съвпадение, че те загубиха в една вечер, когато Палмър се представи по-слабо пред вратата. Стана толкова просто – ако той няма добра игра, нито те. Ето колко много се нуждаят от него.

В този случай той ги прехвърли над линията точно когато Стамфорд Бридж беше близо до обрат. Настроението започна да се влошава по този зловещ начин, но сред този натиск Палмър погреба удара и спаси победа от поредното безжизнено отборно представяне. Ако си помислим, тази дузпа беше един от само трите удара на Челси към целта през целия ден.

Дузпата на Коул Палмър в добавеното време на първото полувреме донесе на Челси победа с 1-0 над съперника Фулъм

Челси получи удар от точката, след като Рахийм Стърлинг беше повален от Иса Диоп

Палмър изпрати Бернд Лено по грешната посока от мястото, за да даде домакините имат предимство на полувремето

Вашият браузър не поддържа iframes.

За Почетино едно поражение щеше да направи живота особено неудобен, но този терен се превърна в убежище в мрака. С четвърта поредна домакинска победа може да говорим за обърнати ъгли, но имаше твърде много лъжливи зари за това и те се изправят срещу Астън Вила, Ливърпул, Манчестър Сити и Тотнъм в четири от следващите си шест мача.

Яхнете ги и вероятно разказът може да се промени, но засега това беше сюрреалистичен меандър по форма, като странностите на този клуб са най-добре илюстрирани от присъствието на филмов екип по време този мач. По всичко личи, че са снимали промоция за шпионски филм, продуциран от една от компаниите на Тод Бойли. Естествено.

На моменти по време на мача набор от седем мъже в зелени блейзъри ставаха на крака и започваха да мият зъбите си в синхрон или да четат от книги. Всичко е много странно, но в същото време доста изненадващо, че хората в такава близост до резервната скамейка на Почетино могат да следват сценарий.

За този той беше направил решение да се довери на повечето от кадрите, които загубиха срещу Боро. Това означаваше да се направи само една промяна, като Армандо Броджа беше въведен като самотен нападател за Нони Мадуеке, а Палмър се измести назад от фалшива деветка към по-предпочитана позиция отдясно на тризъбеца.

Той ще продължи да бъде яркото присъствие за Челси през първото полувреме, както Рахийм Стърлинг и Конър Галахър, само заради познатия рефрен, че качествена последна топка не идва от никой от тях. За 47 от 48-те минути на първото полувреме никой от домакините не успя да отправи удар към вратата. Нито един.

Мало Густо имаше късмета да не му бъде показан червен картон за предизвикателство срещу Уилиан

Крайният бек получи жълт картон и избегнаха санкцията, която беше подобрена от VAR

Това не означава, че играха зле, защото със сигурност са били по-лоши. Но въпреки целия им контрол над халфовата линия и това беше акт на доминация на моменти, имаше нула като краен продукт. Освен един удар с глава от близката греда, който той застреля, Броя нямаше много работа.

Срещу този сценарий Фулъм изглеждаше доста плах като гости. Въпреки присъствието на Жоао Палхина, който се превърна в един от най-ефективните гълтачи на топката в средата на терена, те просто нямаха контрол върху играта.

Но те имаха няколко шанса. Първият от тях беше безобиден лоу ролер от Андреас Перейра, който не причини големи притеснения на Джордже Петрович, но вторият, донесен от страхотна топка през 6-ярдовото поле от Антоний Робинсън, беше много по-притеснителен. Хари Уилсън посрещна подаването на далечната греда и Петрович се справи добре, като блокира заплахата.

Това беше нещо като предупреждение, но в края на полувремето , Челси успя да остави своя отпечатък. Дузпата беше отсъдена, когато Стърлинг извади от равновесие Иса Диоп на търна и принуди защитника да влезе в рисковано предизвикателство. С контакт на задния си крак, Стърлинг падна на земята и спечели възможността за Палмър от 12 ярда. Той отбеляза петия си гол от точката този сезон.

Палмър се доближи до секунда бързо след почивката, преди Стърлинг да вкара свободен удар с глава от осем ярда с поглед към гредата.

Фулъм имаше своите шансове да отвърне, не на последно място чрез Раул Хименес, но Челси устоя. За разлика от наблюденията върху качеството на Палмър, това не се казва често този сезон.

Челси спечели три поредни мача в лигата за първи път под ръководството на Маурисио Почетино

Източник: dailymail.co.uk