Едуардс връща Уулвс от пасив от 20 точки за победа с 98-90 над защитаващия шампиона на НБА Нъгетс
AP News | 2024-05-20 | 04:56:04

ДЕНВЪР (АП) — Антъни Едуардс преодоля бавния старт и Тимбъруулвс се върнаха от пасив от 20 точки през второто полувреме за да елиминират действащия шампион на НБА Денвър Нъгетс с 98-90 в мач 7 на Минесота шедьовър в неделя вечер.

Тимбърулвс преодоляха пасив от 15 точки на полувремето – най-голямото завръщане в мач 7 в историята на плейофите на НБА – зад Едуардс, който имаше само четири точки, без борби и три асистенции на полувремето, но завърши с 16 точки, осем борда и седем асистенции. за-10 изпълнение от 3 точки.

С изтичането на секундите Едуардс дриблира топката в горната част на корта и отдели време да помаха за сбогом на публиката.

Вълците, които получиха По 23 точки от Карл-Антъни Таунс и Джейдън Макданиелс, които се класираха за финалите на Западната конференция за първи път от точно 20 години. Те ще се изправят срещу Далас Маверикс в сряда вечер в Target Center.

Нъгетс станаха петият пореден защитаващ шампион, който не успява да стигне до финалите на конференцията. Зад 24-те точки на Джамал Мъри през първото полувреме, Нъгетс се състезаваха с преднина от 53-38 на полувремето, а тройката на Мъри при 10:50 оставащи точки в третото доведе преднината на Денвър до 58-38.

Вълците се обърнаха към защитата си, най-скъпарската в НБА, за да се върнат в играта и те затвориха тримесечието със серия 28-9, за да стигнат до 67-66, отивайки към четвъртата част.

Руди Гоберт даде първа преднина на Вълците от първата четвърт с кофа в началото на четвъртата и когато Таунс вдигна петия си фаул, Наз Рийд, шестият играч на годината в НБА, беше ефектен в двата края на терена, за да запази Минесота напред.

В една ключова част, която започна с Минесота напред с 85-82, Рийд направи две наказателни удара и забивка, преди да даде храна на Едуардс за съкрушителна тройка, която изведе Вълците напред с 92-82 три минути преди края.

Мъри, следвайки стрелба 4 за 18 при загубата на Нъгетс със 115-70 в мач 6 – най-голямата някога в плейофите от действащ шампион – поведе Денвър с 35 точки. Йокич добави 34 точки, 19 борби и седем асистенции.

Това отбеляза първия седми мач на Timberwolves след победата над Сакраменто във втория кръг точно 20 години по-рано. Това е единственият друг път, когато те достигнаха до финалите на конференцията. Нъгетс играеха в своя пети мач 7 за последните шест сезона и търсеха третото си пътуване до финалите на конференцията през този период.

Треньорът на Нъгетс Майкъл Малоун каза преди да даде информация, че не смята, че мач 7 ще да бъде взрив след тези, доставени в Игри 2, 3 и 6. Той реши, че ще се стигне до жицата, но „може би не, защото това е една от най-странните серии, в които някога съм участвал.“

Голямата раздута преднина на Нъгетс само добави към странността на поредицата.