Челси срещу Арсенал жени закъсняха с 30 минути поради „смущаваща“ грешка в екипите
The Mirror | 2024-03-15 | 21:47:18

Сблъсъкът от Суперлигата за жени между Челси и Арсенал беше отложен с половин час поради погрешен сблъсък в екипите.

Само минути преди началото на мача, началният мач беше забавен с 30 минути, тъй като Арсенал обуха бели чорапи с червения си екип за гостуване, решение, което впоследствие се сблъска с домакинския екип на Челси, който също включваше бели чорапи.

След това Арсенал бяха принудени да отидат в супермагазина на Челси, за да получат черни чорапи, които няма да се сблъскват с белите чорапи на Челси. Арсенал покри логото на Челси и синята ивица на Челси с черна атлетична лента.

Поради изминалото време, на отборите бяха разрешени 15 минути загрявка преди началото.

Бившата английска националка Карън Карни критикува закъснението преди мач от най-висок клас, който беше обявен за един от най-големите за сезона.

За експертите на SkySports бившият играч на Челси каза: „Неудобно е. Неудобно е за играчите. Разочарован съм. Това е огромен мач, огромна публика, това са простите неща, нашият екип и това е човешка грешка, но играта не се нуждае от това и е разочароващо. Това не прави играта да изглежда добре. : "Неудобно. Нелепо."

Сблъсъкът в петък вечер беше обявен за нищо друго освен като потенциален решаващ за Арсенал надпреварата за титлата. Действащият шампион Челси е на върха в таблицата заедно с Манчестър Сити, докато Арсенал остава на три точки зад двамата.

Загуба срещу Челси в петък вечер би направила всяко предизвикателство за титлата почти невъзможно в последните мъки на сезона.

Арсенал победи Челси с 4-1 на стадион "Емирейтс" в обратния мач в мач, който шефката на Челси Ема Хейс описа като "тормоз".

Челси са без рекордно подписване на Майра Рамирес и защитника Натали Бьорн, които се присъединиха към Сам Кер и защитника Мили Брайт отстрани поради контузия.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия