Челтнъм 2024: Хари Реднап следва сър Алекс Фъргюсън с първа победа на фестивала
The Mirror | 2024-03-14 | 20:12:34

Хари Реднап спечели в Челтнъм в четвъртък, въпреки че завърши с 2-1 от сър Алекс Фъргюсън.

Реднап спарингира на много поводи с бившия мениджър на Манчестър Юнайтед във Висшата лига, когато той беше начело на отбори като Тотнъм и Уест Хям.

И двамата имаха мачове в четвъртък на Свети Патрик, където Фъргюсън се радваше на два победителя, а Реднап реализира своите сбъдната собствена мечта с Shakem Up'Arry.

10-годишният, трениран на място от Ben Pauling, бе язден решително от Ben Jones, за да триумфира с коефициент 8-1. „Това е Шампионската лига на състезанията“, каза Реднап, който, подобно на Фъргюсън, има своя собствена поредица от състезателни коне.

„Да имам победител в Челтнъм е сбъдната мечта за мен. Жена ми мисли, че имам само един. Не й казвам за останалите 25!“

Той добави: „Алекс получи две и това беше страхотно за него. Прекарвахме си страхотно, играейки един срещу друг през годините и винаги сме обичали компанията му. Денят е добър за двама ни, няколко стари момчета, които имат двама победители.

„Ние чатяхме състезавайки се през цялото време. Щяхме да се обзаложим в офиса му в два и четвърт. Играчите излизаха, а аз и Алекс излизахме и залагахме.

„След това в два и половина се върнахме в съблекалнята към работата и опитахме почти невъзможното, постигайки резултат на Олд Трафорд .”

Фъргюсън и Реднап вдъхновиха един клиент на Betfair да постави акумулатор от £5 за три коня.

И след като Monmiral взе първия етап, а Protektorat втория за Ferguson, Shakem Up'Arry's победата завърши 3,239-1 требъл и спечели печалба от £16,195.

Говорителят на Betfair, Бари Ор, коментира: „Залагащият трябва да е не само фен на състезанията, но и голям фен на футбола.

„Двамата бивши шефове са големи състезателни ентусиасти и Челтнъм е „Шампионска лига“ в света на конните надбягвания, така че и двамата да вкарат гол на най-голямата сцена е страхотен резултат.“