Детройт Пистънс стана първият отбор в НБА, загубил 27 поредни мача за сезон
Снимка: nbcnews.com
NBC News | 2023-12-27 | 16:55:49

ДЕТРОЙТ — Детройт Пистънс вписаха история на НБА.

Детройт стана шампион на лигата първият отбор, загубил 27 поредни мача за сезон, падайки със 118-112 от Бруклин Нетс във вторник вечерта.

„Тежко ли е? Да, бих си представил за всички, че е така“, каза треньорът за първа година на Пистънс Монти Уилямс, бивш треньор на годината в НБА. „Никой не иска подобно нещо да му се прикачва.

„Бях доведен тук, за да променя това нещо. Вероятно ми е най-много от всеки друг. Играчите играят със сърцата си. Трябва да ги накарам в позиция, в която не се чувстват стегнати или тежки.“

Мрежите победиха Пистънс в събота в Бруклин, като им донесоха 26-то поредно поражение, което да съответства на 2010 г. -11 Кливланд Кавалиърс и 2013-14 Филаделфия 76ърс за най-много поредни загуби в рамките на един сезон.

Детройт вече не споделя нежеланата оценка.

Следва общият рекорд от 28 поредни загуби, поставен от Philadelphia 76ers от края на сезон 2014-15 до началото на 2015-16.

Поне съвпадение на рекорда изглежда вероятно с мач в четвъртък вечерта срещу водещия в НБА Бостън Селтикс при гостуване.

Мачът срещу Бруклин, както и сезонът, започна с известна надежда.

Детройт водеше с 9-1 и имаше преднина от 14 точки през първата четвърт, преди слабата стрелба, защитата, съчетана с пропуски, проправиха пътя на Бруклин да разшири мизерията на Мотор Сити.

Мрежите превъзхожда Пистънс с 13 през втората четвърт, за да води с 61-54 на полувремето.

Кейд Кънингам вкара 18 от своите 41 точки през третата четвърт и отбеляза тройка в началото на четвъртата за да даде преднина на Детройт с 97-92.

Точно когато феновете, които почти изпълниха Little Caesars Arena, започнаха да аплодират със страст, чути в плейофния мач, Нетс направиха серия от 13-0, за да вземат води завинаги.

„Преминах през тежки загуби в плейофите и това е относително към това“, каза Уилямс, който изведе Финикс и Ню Орлиънс до участия след сезона. „Когато загубиш плейофен мач, когато бъдеш елиминиран, усещането е такова.“

Кънингам изпълни ролята си, за да даде шанс на отбора най-накрая да спечели, но не го направи няма много помощ и дори той имаше обрат в края на мача, който изглеждаше непринуден.

Избраният номер 1 като цяло от драфта на НБА за 2021 г. имаше послание към своите съотборници в съблекалня след последната загуба.

„Не скачайте от лодката“, каза той. „Трябва да останем заедно. Точно сега е най-лесният момент да се отдръпнете и да бъдете сами, но трябва да продължим да се облягаме един на друг и да продължим да се натискаме един друг и да се държим отговорни повече от всякога.“

Боян Богданович вкара 23 точки преди фаул и след като остави Кам Джонсън широко отворен за тройка, която даде преднина от шест точки на Бруклин с 1:40 преди края.

„Имахме няколко повреди“, каза Уилямс. „Това просто ни струваше.“

Джейдън Айви, избраният номер 5 миналата година, пропусна 9 от 12 изстрела, докато Нетс се отдръпнаха от него и приветстваха гарда да стреля.

В последната минута писналите фенове започнаха да скандират „Продай отбора! Продайте отбора!“ въпреки че собственикът на Пистънс Том Горс не беше в сградата, за да го чуе.

Горес наскоро разговаря с репортери от разстояние и предаде извиненията си на феновете за разочароващия сезон, докато стоеше до Уилямс и генерал мениджър Трой Уивър.

„Промяната идва“, каза той. „Просто казвам по отношение на Монти, Трой, те ще бъдат на мястото си.“