Джейми Карагър обвинява звездата на Ливърпул, че е играл на „забавен каданс“ по време на загубата на Ман Юнайтед
The Mirror | 2024-03-18 | 10:34:49

Джейми Карагър имаше брутална оценка на представянето на Коуди Гакпо при загубата на Ливърпул за ФА Къп от Манчестър Юнайтед, като каза, че „играе сякаш играта е бавна движение'.

Холандският нападател бе въведен на мястото на Мо Салах след 77 минути, но не успя да впечатли достатъчно, тъй като Антони принуди мача да премине в продължения. Gakpo успя да избере Alexis Mac Allister, който не успя да реализира центрирането си, но иначе имаше ограничен ефект.

Червените не успяха да издържат, след като Харви Елиът отново им даде преднина, тъй като усилията на Маркъс Рашфорд и Амад Диало донесоха на отбора на Ерик тен Хаг драматична победа. Диало видя червено за празнуването си, когато свали фланелката си и получи втори жълт картон.

Карагър вярва, че Ливърпул е отговорен за собственото си падение и по-конкретно се е насочил към предната линия на Юрген Клоп, освен само към Гакпо, за това, че не успя да постигне резултата. Въпреки че призна, че това е рядък почивен ден за нападателите на клуба.

Бившият защитник на Ливърпул каза на X: „Невероятна игра и това е страхотен резултат за Манчестър Юнайтед, но Ливърпул трябва да обвинява само себе си. Вкараха три и въпреки това атакуващите играчи бяха много слаби. Не мога да се оплаквам много, тъй като Бях невероятен през целия сезон. Футбол, по дяволите!"

Клоп вярва, че неговият отбор е бил на ръба по време на мача, но е доволен от второто полувреме, ако не и от резултата. Германският треньор посочи обема на футбола като причина, поради която отборът му се затрудняваше на моменти.

Той каза на пресконференцията си: „Очевидно днес беше на ръба, беше наистина трудно за ние със 130 или каквито и да било минути. Юнайтед имаше ясно най-добрия старт, беше очевидно, те вкараха ранния гол.

„Трябваше да се организираме малко по-добре, имахме затруднения с мъжкия удар , не играх достатъчно, всички тези неща. В момента, когато намерихме за първи път начин да играем, тогава получихме ритъм и тогава изглеждаше наистина добре. След това абсолютно заслужено водехме с 2-1. И второто полувреме беше изключително, абсолютно изключително това, което играхме тук.

„Но ние не завършихме мача и когато оставиш вратата отворена далеч от дома на „Олд Трафорд“, е ясно, че те ще получат шансове .Те можеха да отбележат изравнителен гол и Маркъс голям шанс в края на редовното време, така че те могат да го спечелят там. Виждам това, ясно е. Тогава ни стана много трудно, тогава ни беше наистина трудно. Това беше сега за първи път видях отбора си да се бори, така е. Наскоро играхме много футбол.

„След това водим с 3-2, всичко е наред. След това вкарват 3-3, 4-3. Хайде, лесно може да приеме това, поздравления за Юнайтед, те също се бориха изключително силно. Така е, искаш да отидеш на полуфинал. Мисля, че всеки, който видя мача днес, видя два отбора, които разбираха важността на повода и състезанието. Опитахме абсолютно всичко. Днес не получихме много за това, да не кажа нищо."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите