Джил Скот дава своята присъда за триумфа на SPOTY на бившата съотборничка на Лъвиците Мери Ърпс
The Mirror | 2023-12-21 | 18:39:19

Джил Скот похвали своята „невероятна“ бивша съотборничка Мери Ърпс, след като тя спечели наградата Спортна личност на годината за 2023 г.

30-годишната състезателка спечели гонга във вторник вечерта на звездна церемония в Салфорд, след като помогна на Англия да достигне исторически финал на Световното първенство по-рано тази година, в който тя запомнящо се отказа от испанския нападател Дженифър Ермосо от място, за да запази живи надеждите за победа на отбора на Сарина Вигман.

Ърпс също беше част от отбора на Лъвиците, който спечели финалисима и Купата на Арнолд Кларк, както и помогна на клубния отбор Манчестър Юнайтед да първи в историята финал на ФА Къп и второ място в Женската Суперлига. Вратарят стана втората поредна звезда на Лъвиците, която печели титлата SPOTY, след като Бет Мийд оглави гласуването на публиката през 2022 г.

Номер 1 на Англия също спечели наградата Golden Gove в WSL и е най-новият носител на наградата на ФИФА за най-добър вратар при жените. Скот, която се оттегли от футбола, след като спечели Евро 2022 заедно с Ърпс, присъства на церемонията, за да види бившия си международен колега да вдига трофея.

„Беше толкова добра вечер и наистина добра за играта при жените“, каза Скот чрез YouTube шоуто на SkyBet The Overlap. „Сега две лъвици спечелиха на тръс (след Мийд) и мисля, че Мери е много заслужена победителка.

„Очевидно нейните изпълнения бяха невероятни. Беше добре, не отидох на афтърпартито, защото сутринта имам важен подкаст! Но беше наистина добра нощ, Мери е просто фантастичен герой.

„Мисля, че също беше добре, че вратар спечели. Обикновено това са нападателите и нападателите, такива играчи. Тя имаше някои невероятни изяви тази година за Лъвиците. Две Лъвици спечелиха ще трябва да видим кой ще я спечели следващият път."

Доволни ли сте, че Мери Ърпс спечели Спортна личност на годината? Кажете мнението си в коментарите тук

Ърпс изпревари състезателя по крикет Стюарт Броуд и седмобойката Катарина Джонсън-Томпсън в публичното гласуване. При спечелването на наградата Ърпс каза: „(Спечелването на наградата) се чувства доста страхотно на фона на няколко големи години – 2023 беше дива по начини, които никога не съм очаквал, наистина съм благодарен.

„Аз винаги съм се ангажирал със себе си, че всичко, което ще имам след този период от време (извън отбора на Англия), ще бъде бонус и просто още не е спрял. Просто се опитвам да извлека максимума от всичко, защото когато спре пропускаш го."

Ърпс беше широко възхваляван след спечелването на титлата SPOTY. Водещият на talkTV Пиърс Морган обаче се противопостави на резултата, като направи още един странен опит за вратаря на Англия, като се опита да дискредитира постиженията й през 2023 г.

Присъединете се към нашата нова общност в WhatsApp! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия