Джордан Хендерсън остана без думи след унизителното завръщане във Висшата лига
The Mirror | 2024-03-15 | 10:02:17

Джордан Хендерсън каза, че огромната загуба на Аякс от Астън Вила е „трудно да се опише с думи“, тъй като той претърпя жалко завръщане в Англия.

Холандските грандове удържаха отбора от Висшата лига до нулево равенство в Амстердам, но бяха победени с 4-0 във втория мач от Лига на конференциите Европа. Това означава, че европейските им надежди са приключили за още една година, като известният екип има до голяма степен забравим сезон.

Хендерсън беше подписан през януари, след като избра да съкрати времето си в Саудитска Арабия. До лятото халфът прекара цялата си кариера в Англия, предимно в Ливърпул. Завръщането му в родината обаче със сигурност не върви по план.

Вила, който гледа към място в Шампионската лига, водеше на полувремето благодарение на Оли Уоткинс. След това те отбелязаха три пъти през второто полувреме чрез Леон Бейли, Джон Дюран и Муса Диаби, за да подпечатат доминираща победа, тъй като Аякс завърши с десет човека след червения картон на Сиверт Мансверк в 66-та минута.

Хендерсън се изправи пред медиите след мача и каза пред TNT Sports: „Труден мач. Трудно е да стоиш тук и да го опишеш с думи веднага след мача. Бяхме победени доста лесно в края. Чувствах, че можем да им причиним проблеми и след това допуснахме секунда, което беше лошо от наша страна, след това е трудно от този момент да си върнем играта.

„Оттогава изглеждаше, че контузиите и всичко се объркаха. Ако бяхме запазили 1-0 за малко по-дълго време, чувствах, че щяхме да им навредим, но в крайна сметка сме добре победени.“

За червения картон той добави: „Мислех, че беше грубо, но отново няма да го правя като извинение. Това беше труден момент за нас, това и допускането на втория. Това е футболът в края на деня, трябва да се справяш с тези неща и за съжаление това не беше нашата вечер."

Последният път, когато Хендерсън игра на Вила Парк, беше миналия сезон, когато Ливърпул кацна и трите точки на Boxing Day. Английският национал игра в обичайната си роля в полузащитата в продължение на 80 минути, когато червените осигуриха победа с 3-1 с Мохамед Салах сред головете.

Откакто Хендерсън се присъедини в средата на януари, Холандският екип успя донякъде да спаси сезона си. Аякс беше на дъното в Ередивизи по-рано този сезон, но сега е на пето място, което би им предоставило шанса да играят в Европа.

и получавате дневната си доза от Съдържание на Mirror Football. Ние също предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете прочетете нашите