Джордан Лав и Пакърс извоюват удивителен удар с уайлд кард, побеждавайки Дак Прескот и Каубойс 48-32
Снимка: nbcnews.com
NBC News | 2024-01-15 | 11:18:20

АРЛИНГТЪН, Тексас — Арън Джоунс израства като идол на Емит Смит и Далас Каубойс.

Рънингбекът на Грийн Бей откри нов и най-болезнен начин да измъчва бившия отбор на лидера на всички времена.

Джоунс избяга за три тъчдауна, Джордан Лав хвърли още три в дебюта си след сезона, Дарнел Савидж върна прихващане 64 ярда за резултат и Пакърс донесоха на Каубоите първата си домакинска загуба от първия мач през 2022 г. в зашеметяваща среща с уайлд кард 48-32 в неделя.

„Това беше отборът на баща ми“, каза Джоунс, който сподели момент със Смит преди мача и сега има 488 ярда в четири мача в кариерата срещу Каубоите, за покойния си баща. „Винаги искаш да бъдеш като баща си, така че това стана моят екип. Далас е специално място за мен, така че моментът е пълен кръг. Чувствам се като у дома си.”

Дори срещу отбор, който е спечелил 16 последователни домакински мача.

Грийн Бей (10-8) ще посети върха -поставен в Сан Франциско в дивизионния кръг следващия уикенд.

Дак Прескот хвърли две прихващания преди три почти празни паса за тъчдаун в друг флоп в плейофите за него и поставените под номер 2 Каубойс (12-6 ).

Първата домакинска загуба за Каубоите, откакто вече пенсионираният Том Брейди и Тампа Бей ги победиха преди 16 месеца, също беше най-много точки, допуснати от франчайза в мач след сезона. Предишният връх беше 38.

Каубоите, които не са достигали мач за шампионат на NFC от последната от петте си титли на Super Bowl преди 28 години, не изоставаха с повече от осем точки на AT&T Stadium този сезон, преди да изостане с 27-0 през първото полувреме.

Загубата ще повдигне въпроси за бъдещето на треньора на Далас Майк Маккарти, след като Каубоите загубиха първия си плейофен мач на у дома за втори път в три следсезона под ръководството на бившия треньор на Грийн Бей.

Далас е първият отбор, спечелил най-малко 12 мача в три последователни плейофни сезона, без да играе за титлата в конференцията.

Каубоите се изкачиха до титлата на NFC Изток през последните две седмици и имаха шанс да се приберат у дома поне два пъти този следсезон. Вместо това те се насочват към внезапно несигурен извън сезона.

„Просто шокирани, честно“, каза Прескот. „От началото на мача ни победиха. Няма как да го заобиколите. Няма начин да го покриете със захар. Шок.“

Ромео Дъбс постигна рекорд от 151 ярда в кариерата си, като получи седмица, след като беше хоспитализиран с нараняване на гръдния кош, докато Пакърс се търкаляха, след като завършиха редовния сезон с 6-2, за да грабнат финала на NFC място в плейофите.

„Дойдохме тук с нагласата, че ще доминираме“, каза Лав. „Много хора ни отчитаха, а ние не се интересувахме от това.“

Packers никога не са губили в шест пътувания до AT&T Stadium – включително Супербоул над Питсбърг през сезон 2010г. Сега те имат две победи в плейофите над Каубойс, след като Аарън Роджърс поведе победа в дивизията с 34-31, когато Далас беше първият поставен в NFC през 2016 г., годината на новобранеца на Прескот.

Тези Пакърс оставиха 21- 3 водещи се изплъзват. Тези Packers, с четирикратния наследник на MVP, не оставиха малко съмнение с преднина от 48-16 в четвъртата четвърт преди два късни TD на Далас.

„Знаехме, че ще отнеме време,“ каза Джоунс, който беше забележителен в гимназията и колежа в далечния западен тексаски град Ел Пасо. „Ще ме чуете по време на сезона и други играчи (да казват), ние бяхме точно там, ние сме точно там, ние сме точно там. Успяхме да преодолеем тази гърбица.“

Изправен пред петата най-добра защита в НФЛ, Грийн Бей се изравни със своя отбор, спечелил Супербоул от 2010 г., за най-много точки в плейофен мач . Това също беше на гости, победа с 48-21 над поставения на върха Атланта в дивизионния кръг.

Дубс, който се завърна в страничната линия на Грийн Бей след пътуването си в болница преди края на миналата седмица домакинската победа със 17-9 над Чикаго, която осигури място в плейофите, имаше 102 ярда на полувремето. Това беше със седем повече от предишното най-добро постижение на играча от втората година.

Улавянето от 22, 26 и 39 ярда през първото полувреме помогна на Лав да тръгне, а QB от четвърта година завърши 16 от 21 за 272 ярда, докато Пакърс отбелязаха тъчдауни при шест от първите си седем притежания в атака в мача с най-висок резултат от 2014 г.

Един от тях беше създаден от първото прихващане на Прескот на Dallas 19 -yard line, от Jaire Alexander, след като влизането му беше съмнително, когато си изкълчи глезен през седмицата.

Хващане на 46 ярда от Дъбс в началото на второто полувреме помогна да довършат Каубоите след като отбелязаха по 10 точки от двете страни на почивката. Дъбс, Люк Мъсгрейв и Донтейвион Уикс имаха TD уловки.

Джоунс се втурна за 118 ярда, което го постави над прага от век във всичките четири мача в кариерата срещу Каубоите с девет тъчдауна.

„Беше забавно“, каза треньорът на Грийн Бей Мат Лафльор, който пое поста през 2019 г., след като Маккарти беше уволнен през сезон 2018 г. „Да направя такова представление. Не може да бъде по-щастлив за тях.”

Тълпата под подвижния покрив в един мразовит ден в района на Далас вече беше смълчана като камък, когато Прескот се опита да хвърли наклон към върха приемник CeeDee Lamb.

Савидж, който остана без прихващане в редовния сезон за първи път в петгодишната си кариера, излезе отпред и тичаше недокоснат за преднина от 27-0 с Остава 1:50 до полувремето.

„Те ми бяха ядосани, защото не празнувах след това“, каза Савидж. „Помислих си: „Трябва да продължим да играем. Но това определено беше промяна в играта, според мен.”

Прескот завърши 41 от 60 за 403 ярда, като и трите му тъчдауна бяха в тайт-енд Джейк Фъргюсън.Асошиейтед прес

Източник: nbcnews.com