Джуд Белингам получи червен картон, след като победителят в последната минута Реал Мадрид спорно бе изключен
The Mirror | 2024-03-03 | 09:13:04

Джуд Белингам беше изгонен след протест срещу противоречивото решение на рефера Гил Манзано да изключи това, което би било драматичен късен победител.

Белингам смяташе, че е вкарал победния гол за Реал Мадрид, когато засече с глава центриране на Брахим Диас. Манзано обаче свирна точно преди Диас да вкара топката в наказателното поле и голът не бе оставен.

Реал бяха абсолютно бесни и наобиколиха съдията, за да протестират срещу решението, като в крайна сметка Белингам получи червен картон. Равенството 2-2 означава, че Жирона вече има възможност да намали преднината на Реал на върха в Ла Лига до само четири точки, ако успее да победи Майорка тази вечер.

Междувременно Белингам е на път да пропусне следващия мач от лигата на своя отбор срещу Селта Виго в резултат на изгонването му, въпреки че съобщенията от Испания твърдят, че Реал планира да обжалва червения картон.

Мениджърът Карло Анселот също настоя, че Белингам не е обиждал съдията след мача. „Той не обиди рефера. Беше уважителен. Говореше на английски и просто каза: „Беше шибан гол“, каза Анчелоти.

Реал също нападна съдията , като докладът от мача на официалния им уебсайт гласи: „Безпрецедентно съдийско решение на Джил Мансано попречи на Реал Мадрид да победи Валенсия на Местая.

„Лидерите в Ла Лига заслужаваха и трите точки, но трябваше да се задоволят с точка, след като се върна от загуба с 2-0. Два гола на Вини-младши изравниха мача, който най-накрая беше решен с решението на Гил Манзано."

Въпреки това, съкоментаторът на La Liga TV Греъм Хънтър настоя, че реферът е бил прав да отмени гола на Белингам. "Това [ свирката] изчезна, преди топката да бъде играна, беше достатъчно силен, за да се чуе над врявата," каза Хънтър.

"В този случай Мадрид може да се оплаква колкото иска, но свирката беше изчезнала . На полувремето Валенсия ревеше [когато беше даден свирката]. Това е грешно. Съдията не е длъжен да чака, защото има добър шанс.

„Той не беше през първото полувреме и не е сега. Сигналът се дава преди да влезе центрирането, голът не може стойка. Жалко за англичанина [Белингам], всичко завърши толкова добре, но реферът беше свирил. Няма въпрос за каквото и да било двойно раздаване."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия